Ηρακλής 2000 – Α.Ε. Δικαίου 65-71 (6η αγωνιστική ανδρικό 2012/2013)

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της στο 2013 η ομάδα μας, με την 5η φετινή νίκη απέναντι στον Ηρακλή 2000 με 65-71. Η νίκη ήρθε πιο ευκολα απ’ότι δείχνει το τελικό σκορ, μιας και η διαφορά είχε ξεπεράσει και τους 20 πόντους. Η πολύ κακή περιφερειακή άμυνα (δεχθήκαμε 10 τρίποντα !) , αλλά και η αδικαιολόγητη χαλάρωση στο τελευταίο δεκάλεπτο, διαμόρφωσαν το 65-71….

Καλύτεροι από την ομάδα μας οι Τρύπας , Τριτσάρης και Ζώγας.

Υ.Γ.1 Πριν την έναρξη του αγώνα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του πρόωρα αποβιώσαντα Βασίλη Λάμπρου.

Υ.Γ.2 Εκτός 12αδας στο σημερινό παιχνίδι ήταν οι Καλαμπαλής, Μανώλας, Αλεξανδρής, ενώ δεν αγωνίστηκαν οι Τσατσούλης και Κρωτήρης.