Ιπποκράτης -Α.Ε.Δικαίου 40-99 (13η αγων.ανδρών 2019/2020)

Το 11/11 έκανε η ομάδα μας στην 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος, νικώντας τον Ιπποκράτη με σκορ 40-99.

Οι παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα αντιμετώπισαν το παιχνίδι με την δέουσα σοβαρότητα και “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη από το 1ο δεκάλεπτο (10-35) και το ημίχρονο να κλείνει στο +43 (20-63) με τον Γιώργο Τρύπα να μετράει 6/6 τρίποντα. Στην επανάληψη οι ρυθμοί έπεσαν με τον Δημήτρη Τζομάκα να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες του (σκόραραν όλοι). Μοναδικό αρνητικό, οι 9 χαμένες βολές.

Εκτός αποστολής σήμερα ήταν οι Τζουρτζιώτης,  Καλής , Χατζηφιλίππου, Νίκος Λάμπρου, ενώ την επόμενη αγωνιστική -και τελευταία της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος-  υποδεχόμαστε την ΕΑΚΑ. Έχοντας εξασφαλίσει την 1η θέση περιμένουμε να μάθουμε τον αντίπαλό μας στα play off (Φοίβος ή Αίολος Κεφάλου). Εκεί, η πρόκριση στο final-4 θα κριθεί στις 2 νίκες.

Υ.Γ. η σημερινή νίκη αφιερώθηκε στον προπονητή μας, Δημήτρη Τζομάκα που σήμερα έχει τα γενέθλιά του !!!