Τ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ – Πρωτάθλημα Κορασίδων 2017/2018

όμιλος νήσων – ΤΕΛΙΚΗ

Βαθμοί Νίκες Ήττες Επίθ Άμυν Διαφ
1 E.A.KA. 22 10 2 509 276 +233
2 ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 21 9 3 639 371 +268
3 Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ 20 8 4 608 470 +138
4 ΞΑΝΘΟΣ ΠΑΤΜΟΥ 14 3 9 236 463 -227
5 ΗΡΑΚΛΗΣ 2000 14 4 8 294 405 -111
6 ΑΚΑΔ. ΚΑΛΥΜΝΟΥ 14 3 9 280 584 -304
7 ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ 11 5 7 326 323 +3

* Ανταγόρας & Ηρακλής 2000 έχουν από 2 μηδενισμούς και αποβάλλονται από το πρωτάθλημα

* Ακαδημία Καλύμνου & Ξανθος Πάτμου έχουν από 1 μηδενισμό

 

 

1oς γύρος

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ξάνθος Πάτμου  – Ακαδημία Καλύμνου  20-0 (α/α)

Α.Ε. Δικαίου – Ανταγόρας                     49-43 (15/10/2017)

Ιπποκράτης – Ηρακλής 2000                52-27 (15/10/2017)

Ρεπό : Ε.Α.ΚΑ

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ακαδημία Καλύμνου  – Ε.Α.ΚΑ         23-65 (26/10/2017)

Ανταγόρας  –  Ξάνθος Πάτμου          59-20 (12/11/2017)

Ηρακλής 2000 – Α.Ε. Δικαίου            27-50 (27/10/2017)

Ρεπό : Ιπποκράτης

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ε.Α.ΚΑ – Ανταγόρας                       20-0 (α/α)

Ξάνθος Πάτμου – Ηρακλής 2000     20-0 (α/α)

Α.Ε. Δικαίου – Ιπποκράτης              52-45 (05/11/2017)

Ρεπό : Ακαδημία Καλύμνου

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής 2000 – Ε.Α.ΚΑ              36-20 (19/11/2017)

Ιπποκράτης – Ξάνθος Πάτμου     72-21 (11/11/2017)

Ανταγόρας – Ακαδ. Καλύμνου     54-40 (17/11/2017)

Ρεπό : Α.Ε. Δικαίου

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ε.Α.ΚΑ – Ιπποκράτης                       52-40 (13/01/2018)

Ξάνθος Πάτμου – Α.Ε. Δικαίου         29-74 (17/11/2017)

Ακαδ. Καλύμνου – Ηρακλής 2000       15-39 (25/11/2017)

Ρεπό : Ανταγόρας

 

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α.Ε. Δικαίου – Ε.Α.ΚΑ                        25-39 (27/01/2018)

Ιπποκράτης – Ακαδημία Καλύμνου    62-10 (03/12/2017)

Ηρακλής 2000 – Ανταγόρας              25-68 (10/12/2017)

Ρεπό : Ξάνθος Πάτμου

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ε.Α.ΚΑ – Ξάνθος Πάτμου                    64-22 (26/11/2017)

Ακαδημία Καλύμνου – Α.Ε. Δικαίου      34-75 (14/01/2018)

Ανταγόρας – Ιπποκράτης                    50-33 (23/12/2017)

Ρεπό : Ηρακλής 2000

 

2oς γύρος

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ακαδημία Καλύμνου – Ξάνθος Πάτμου    20-0 (α/α)

Ανταγόρας – Α.Ε. Δικαίου                      52-36 (21/01/2018)

Ηρακλής 2000 – Ιπποκράτης                 31-48 (20/01/2018)

Ρεπό : Ε.Α.ΚΑ

 

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ε.Α.ΚΑ – Ακαδημία Καλύμνου            82-21 (24/01/2018)

Ξάνθος Πάτμου – Ανταγόρας             20-0 (α/α)

Α.Ε. Δικαίου – Ηρακλής 2000              52-25 (30/01/2018)

Ρεπό : Ιπποκράτης

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανταγόρας – Ε.Α.ΚΑ                       0-20 (α/α)

Ηρακλής 2000 – Ξάνθος Πάτμου     29-24 (21/01/2018)

Ιπποκράτης  – Α.Ε. Δικαίου             72-43 (11/02/2018)

Ρεπό : Ακαδημία Καλύμνου

 

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ε.Α.ΚΑ – Ηρακλής 2000                  20-0 (α/α)

Ξάνθος Πάτμου – Ιπποκράτης        16-55 (17/02/2018)

Ακαδημία Καλύμνου – Ανταγόρας    20-0 (α/α)

Ρεπό : Α.Ε. Δικαίου

 

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιπποκράτης  – Ε.Α.ΚΑ                        45-31 (24/02/2018)

Α.Ε. Δικαίου – Ξάνθος Πάτμου             51-24 (10/02/2018, κλειστό Κω)

Ηρακλής 2000 – Ακαδημία Καλύμνου    35-36 (18/02/2018)

Ρεπό : Ανταγόρας

 

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ε.Α.ΚΑ – Α.Ε. Δικαίου                         57-44 (18/02/2018)

Ακαδημία Καλύμνου – Ιπποκράτης       38-95 (03/02/2018)

Ανταγόρας – Ηρακλής 2000                0-20 (α/α)

Ρεπό : Ξάνθος Πάτμου

 

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ξάνθος Πάτμου – Ε.Α.ΚΑ                    20-39 (07/01/2018)

Α.Ε. Δικαίου – Ακαδημία Καλύμνου      57-23 (24/02/2018)

Ιπποκράτης  – Ανταγόρας                     20-0 (α/α)

Ρεπό : Ηρακλής 2000

 

*προκρίνονται στο Final- 4 : Ιπποκράτης &  Ε.Α.ΚΑ

FINAL 4 – Ιαλυσος & Βενετόκλειο (10-11 Μαρτίου 2018)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Γ.Α.Σ.Ιάλυσος – Ιπποκράτης 61-33 (κλειστό Ιαλυσου)

Ε.Α.ΚΑ – Κολοσσός  29-38 (Βενετόκλειο)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Ιπποκράτης – Ε.Α.ΚΑ 52-49 (Βενετόκλειο)

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Γ.Α.Σ.Ιάλυσος – Κολοσσός 53-48 (Βενετόκλειο)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ 2017/2018

Γ.Α.Σ.Ιάλυσος

 

 

 

 

Total Page Visits: 25 - Today Page Visits: 1