Α.Ε. Δικαίου – ΕΑΚΑ 68-41 (3η αγων. παγκορασίδων 2019/2020)

Τη δεύτερη φετινή νίκη πέτυχε η ομάδα μας επί της ΕΑΚΑ με σκορ 68-41, στο παιχνίδι που συνεχίστηκε στο ανοιχτό γήπεδο του Πυλίου. Ο αγώνας είχε διακοπεί λόγω βροχής και συνεχίστηκε σήμερα με το ίδιο σκορ (48-25), τον ίδιο χρόνο και το ίδιο φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα : 19-10, 48-13, 56-31, 68-41

Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Τζομάκας): Πιτταρά 4, Καρπούζη, Σπύρου 4, Δρόσου Σ. 28(4), Διακαναστάση 2, Πάντου 10(1), Άλλα 12, Κοκουφτοπούλου, Χατζηγιακουμή 2, Κρίτου 2, Γκούτρα, Τρούμπα 4

30/11/2019

Περιπετειώδης σημερινός ο αγώνας των παγκορασίδων μας, στο ανοιχτό γήπεδο Πυλίου, λόγω του άστατου καιρού και της βροχόπτωσης.

Αρχικά ο αγώνας διεκόπη με τις πρώτες ψιχάλες, μόλις στο 6’55” του 1ου δεκαλέπτου (3-4 το σκορ). Στο κλειστό γυμναστήριο Κω δεν υπήρχε διαθέσιμος χρόνος (υπήρχαν προγραμματισμένοι αγώνες βόλεϋ) και έτσι, για να μην διακοπεί οριστικά ο αγώνας, αποφασίστηκε ολιγόλεπτη αναμονή για βελτίωση των καιρικών συνθηκών, για να αποφύγει η ομάδα της Καλύμνου τα έξοδα 2ης μετακίνησης στο νησί μας. Όντως, το ψιλόβροχο σταμάτησε και μετά από 35 λεπτά αναμονής ο αγώνας ξεκίνησε πάλι, με την ομάδα μας να προηγείται 19-6.

Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου προηγηθήκαμε 48-16, αλλά στο 8’35” ήρθε η 2η διακοπή, μόλις για 5΄ αυτή τη φορά, μιας και το δάπεδο στέγνωσε πολύ πολύ γρήγορα. Όμως, η 3η διακοπή ήταν και η οριστική με το σκορ στο 48-25, με 4’16” για την λήξη του 3ου δεκαλέπτου…..

Το υπόλοιπο του αγώνα, θα οριστεί από την Τοπική Επιτροπή ΕΟΚ.

Total Page Visits: 706 - Today Page Visits: 1