Φοίβος-Α.Ε.Δικαίου 45-59(2η αγων. ανδρών 2018/2019)

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η ομάδα μας νίκησε 45-59 τον Φοίβο, κάνοντας το 2/2 στο φετινό πρωτάθλημα.

Ξεκινήσαμε τον αγώνα “μουδιασμένα” και μέχρι το 5ο λεπτό είχαμε πετύχει μόλις 2 πόντους, αλλά στην συνέχεια ανεβάσαμε την απόδοσή μας και προηγηθήκαμε με +8 (18-10) στο δεκάλεπτο, αλλά με τον Τριτσάρη να έχει χρεωθεί με 2 γρήγορα φάουλ. Το 2ο δεκάλεπτο το ματς κινήθηκε στον ίδιο ρυθμό και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 30-26.

Στην αρχή του 3ου δεκαλέπτου, με τα τρίποντα του Γιώργου Χατζηγιακουμή πήραμε διψήφια διαφορά την οποία διατηρήσαμε μέχρι το τέλος του ματς. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Μιχάλης Δρόσος με 18 πόντους και πρώτος ριμπάουντερ ο Γιάννης Αντωνόπουλος  με 8.

Ο Δημήτρης Τζομάκας δεν είχε στην διάθεσή του, τους στρατευμένους Ηλία Ζωίδη & Γιώργο Θεοδωρόπουλο, τον τραυματία Μιχάλη Χατζηφιλίππου , ενώ απόντες λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων ήταν οι Καλής, Παρβαντώνης και Τσιλιγκίρης. Αντίθετα, την πρώτη του εμφάνιση με την φανέλα της ομάδα μας, έκανε ο Στέργιος Λώλος, ενώ ο Διονύσης Χατζηγιακουμής πέτυχε τους πρώτους του πόντους με την φανέλα του ανδρικού μας και μάλιστα με τρίποντο

Δεκάλεπτα: 10-18, 26-30, 35-45, 45-59

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας):  Νίκος Βασιλείου, Διονύσης Χατζηγιακουμής 3(1), Μιχ.Δρόσος 18(1), Μανώλας , Γεωργαδάκης 7(1), Τριτσάρης 7, Σπανός 3, Κοντός, Τζουρτιζώτης,  Χατζηγιακουμής 13(3), Αντωνόπουλος  3, Λώλος 5(1)

Total Page Visits: 629 - Today Page Visits: 1