Ε.Α.ΚΑ – Α.Ε. Δικαίου 45-99(7η αγων.ανδρικό 2016/2017)

Συνεχίστηκε το σερί νικών της ομάδας μας, μιας και κάναμε το 6/6 στο φετινό πρωτάθλημα, με την νίκη επί της Ε.Α.ΚΑ 45-99 στην Κάλυμνο.

Από το 0-10 του 1ου λεπτού φάνηκε ποιος θα έχει τον πρώτο λόγο για την υπόθεση-νίκη στο σημερινο αγώνα, μιας και οι παίχτες μας πίεσαν από την αρχή στην άμυνα και ήταν ιδιαιτέρως εύστοχοι στην επίθεση. Το δεκάλεπτο έκλεισε στο +15 (6-21) και το σκορ αυξανόταν συνεχώς : +19 (7-28) στο 12′, +22 (15-37) στο 15′ και +27 (17-44) στο ημίχρονο…..

Στο 2ο ημίχρονο ο Δημήτρης Τζομάκας έκανε συνεχείς αλλαγές, αλλά αυτό δεν επηρέασε και πολύ την απόδοση της ομάδας μας και η διαφορά συνέχισε να αυξάνεται, μέχρι το τελικό +54 (45-99). Επίσης, αγωνίστηκε για 1η φορά με το ανδρικό μας, ο Αντώνης Δρόσος (γεννηθείς το 2000), ο οποίος μάλιστα πέτυχε και 4 πόντους!

Καλύτεροι από την ομάδα μας, ο Κώστας Παμπρής (23π.), ο Παντελής Τριτσάρης (double double με 24π. & 15 ριμπ), οι Λευτέρης Παρβαντώνης & Ζαφείρης Δρόσος με τις εκπληκτικές τους ασίστ, αλλά και ο Γιάννης Γεωργαδάκης που έβγαλε τρομερή ενέργεια στην άμυνα και περιόρισε σημαντικά τα ατού των αντιπάλων.

Εκτός 12αδας ήταν ο-στρατευμένος- Νίκος Καλής, και οι Τζουρτιώτης & Μανώλας, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, ενώ δεν αγωνίστηκε ο -προερχόμενος από τραυματισμό- Χατζηφιλίππου .

Δεκάλεπτα: 6-21, 17-44, 31-65, 45-99

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Ζ. Δρόσος 10, Δρόσος Αντώνης 4, Τσάμπαλλας Β. , Γεωργαδάκης 7(1), Τριτσάρης 24(2), Παρβαντώνης 10(1), Αντωνόπουλος 9, Παμπρής 23, Σπανός 6, Κοντογιάννης 6

Total Page Visits: 539 - Today Page Visits: 1