Α.Ε. Δικαίου-Ακαδ.Καλύμνου 53-35 (8η αγων. παμπαίδων 2016/2017)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας, αυτή την φορά επί της Ακαδημίας Καλύμνου με σκορ 53-35.

Οι παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και με καλή άμυνα προηγήθηκαν 15-8 στο δεκάλεπτο, με πολυφωνία στο σκοράρισμα. Στα επόμενα 2 δεκάλεπτα τα αρκετά λάθη που κάναμε, δεν μας επέτρεψαν να ξεφύγουμε στο σκορ, αλλά έχοντας και μια διαφορά ασφαλείας 5-8 πόντων.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Νίκο Μαρίνο , τον Νίκο Βασιλείου και τον  Διονύση Χατζηγιακουμή να δίνουν λύσεις στην επίθεση, πήραμε το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 15-8, 21-17, 33-26, 53-35Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Παρασλαρίδης, Βησσαρίτης, Εψιμάρης, Κοντός 11, Διακαναστάσης 4, Χατζηγιακουμής 8, Βουδούρης 6, Βασιλείου 13(1), Μαρίνος Ν. 11, Ατσάς, Βραχνάς, Κοσσάρης

Total Page Visits: 512 - Today Page Visits: 1