Α.Ε. Δικαίου – Φοίβος 54-38 (2η αγων. παμπαίδων 2016/2017)

Με νίκη συνέχισε στο πρωτάθλημα η ομάδα μας, νικώντας τον Φοίβο 54-38.

Στο ανοιχτό γήπεδο Πυλίου μπροστά σε αρκετό κόσμο, ξεκινήσαμε αρκετά δυνατά το παιχνίδι και με καλές άμυνες, πήραμε εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό. Προηγηθήκαμε 16-6 στο δεκάλεπτο και 31-16 στο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο Χατζηγιακουμής και Κοντός “φορτώθηκαν” με φάουλ, με τον Δημήτρη Τζομάκα να κάνει συνεχείς αλλαγές και να χάνουμε για λίγο τον ρυθμό μας.

Μάλιστα, οι αντίπαλοι κατάφεραν να μειώσουν 39-31, αλλά σε εκείνο το σημείο ανέλαβε δράση ο Νίκος Βασιλείου : πέτυχε 15 συνεχόμενους πόντους και οδήγησε τους συμπαίκτες του στην 2η φετινή νίκη.

Δεκάλεπτα: 16-6, 31-16, 45-33, 54-38

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Παρασλαρίδης 2, Εψιμάρης, Βησσαρίτης, Κοντός 6, Διακαναστάσης, Χατζηγιακουμής 5, Βουδούρης, Βασιλείου 32, Μαρίνος Ν. 9, Ατσάς, Βραχνάς, Κοσσάρης

Total Page Visits: 507 - Today Page Visits: 1