Ηρακλής 2000 – Α.Ε. Δικαίου 54-59 (4η αγων.ανδρικό 2016/2017)

Το 3/3 έκανε η ομάδα μας, νικώντας 54-59 τον Ηρακλή 2000 στο κλειστό γυμναστήριο Κω.

Ο Δημήτρης Τζομάκας είδε τους Τριτσάρη και Παρβαντώνη να “τραβάνε” το επιθετικό κομμάτι και τους Δρόσο , Γεωργαδάκη και Χατζηφιλίππου να παίζουν πολύ καλή άμυνα !!!

Για 3 δεκάλεπτα διατηρούσαμε συνεχώς ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ (1-4 πόντους), αλλά ένα ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο(+14 στο 35ο λεπτό) έφερε ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα, χωρίς πάντως η ομάδα μας να έχει σταθερά καλή απόδοση.

Οι 10 χαμένες βολές, η αγωνιστική απραξία (πάνω από ένας μήνας από τον τελευταία αγώνα μας στις 30 Οκτώβρη) και οι απουσίες από τις τελευταίες προπονήσεις λόγω ιώσεων, ήταν οι αιτίες για την μέτρια σημερινή μας εμφάνιση. Εστω και έτσι, η ομάδα μας μετράει ένα σερί 14-0 επί του Ηρακλή 2000, με τελευταία μας ήττα στην 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ της σεζόν 2011/2012 όταν ηττηθήκαμε 61-66 (11-11-2011).

Δεκάλεπτα: 13-14, 20-24, 39-42, 54-59

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Ζ. Δρόσος 5, Καραθωμάς Π., Τσάμπαλλας Β., Μανώλας, Γεωργαδάκης 5, Τριτσάρης 22(2), Παρβαντώνης 15(1), Χατζηφιλίππου 6, Αντωνόπουλος , Καλής 4 , Τζουρτζιώτης , Παμπρής 2

Total Page Visits: 453 - Today Page Visits: 1