Ιπποκράτης – Α.Ε. Δικαίου 56-44 (2η αγων. εφηβικό 2012/2013)

Κακό παιχνίδι σήμερα για τους έφηβους της ομάδας μας & δικαιολογημένα γνωρίσαμε την ήττα.

Στο 1ο ημίχρονο καμία ομάδα δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ, κάτι που κατάφερε ο Ιπποκράτης στο 3ο δεκάλεπτο. Η αντεπίθεση της ομάδας μας έγινε στο 4ο δεκάλεπτο, όταν 6’51” πριν το τέλος ο Μιχάλης Δρόσος, πετυχε καλάθι (45-38) κέρδισε και φάουλ, αλλά στην προσπάθεια του αυτή υπέστη ελαφρύ διάστρεμμα. Αντικαταστάθηκε από τον Θεοδόση Ταπρατζή, ο οποίος εκτέλεσε την συμπληρωματική βολή, αλλά ήταν άστοχος.

Η πολύ κακή περιφερειακή μας άμυνα (οι αντίπαλοι έκαναν… πάρτυ από τα 6.75), η μεγάλη αστοχία και τα πολλά χαμένα αμυντικά ριμπάουντ ήταν οι αιτίες της ήττας. Παίχτες που στο προηγούμενο ματς ήταν πρωταγωνιστές (Κοντογιάννης, Θεοδώρου, Κρωτήρης) σήμερα ήταν αρνητικοί…..

Μοναδικός που ξεχώρισε ήταν ο Μιχάλης Δρόσος, ενώ ευχάριστη έκπληξη ήταν ο Θεοδόσης Ταπρατζής, ο οποίος όση ώρα αγωνίστηκε είχε θετική παρουσία.