Πανιώνιος Λέρου – Α.Ε. Δικαίου 57-42 (3η αγων. παμπαίδων 2016/2017)

Την 1η φετινή ήττα γνώρισε η ομάδα μας, χάνοντας στην Λέρο από τον Πανιώνιο με σκορ 57-42.

Οι παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα , σαφώς επηρεασμένοι από το δύσκολο ταξίδι (με “παντόφλα” Μαστιχάρι-Κάλυμνος, λεωφορείο προς Μυρτιές, και καϊκι προς την Μερικιά), ξεκίνησαν άσχημα το παιχνίδι και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ 16-3. Στην συνέχεια ανακάμψαμε και μειώσαμε σε 18-9 και στο 22-12 του δεκαλέπτου. Στο 2ο δεκάλεπτο πιέσαμε ακόμα περισσότερο στην άμυνα και 4’48” πριν το ημίχρονο μειώσαμε 25-19, ενώ στο 1’50” το σκορ ήταν 26-23. Ομως, 3 λάθος άμυνες έφεραν το 33-23 του ημιχρόνου.

Σε όλο το 2ο ημίχρονο φτάσαμε πολλές φορές στους 3-4 πόντους, αλλά στο τέλος οι παίχτες μας έμειναν από δυνάμεις και μοιραία ήρθε η ήττα (πλασματική η διαφορά του -15).

Απόντες -λόγω γρίπης- ήταν οι Βουδούρης & Παρασλαρίδης, ενώ Βασιλείου, Χατζηγιακουμής & Κοντός, επίσης αγωνίστηκαν χωρίς να είναι 100% έτοιμοι, λόγω ίωσης….

Δεκάλεπτα: 22-12, 33-23, 37-30, 57-42

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Εψιμάρης, Βησσαρίτης, Τσαλαπατάνης, Κοντός 2, Διακαναστάσης, Χατζηγιακουμής 8(1), Βασιλείου 24(1), Μαρίνος Ν. 4, Ατσάς, Βραχνάς, Κοσσάρης 4

Total Page Visits: 529 - Today Page Visits: 1