Ακαδ.Καλύμνου-Α.Ε.Δικαίου 57-78 (5η αγων.ανδρών 2018/2019)

Πολύ εύκολη νίκη σήμερα για την ομάδα μας με σκορ 57-78, απέναντι στην Ακαδημία Καλύμνου.

Οι παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα ξεκίνησαν πολύ δυνατά και συγκεντρωμένοι στον αγώνα -παρ’όλο το δύσκολο ταξίδι στην Κάλυμνο λόγω της θαλασσοταραχής- και το σκορ στο δεκάλεπτο ήταν 9-26. Η αρχική 5αδα Δρόσος, Κοντός, Γεωργαδάκης  Τριτσάρης και Χατζηγιακουμής Γ.  πίεσε αρκετά τους αντιπάλους στην άμυνα και ήταν αποτελεσματικοί στην επίθεση. Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το 2ο δεκάλεπτο και το ημίχρονο έκλεισε στο +23 (25-48).

Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε το +30 (42-72), με τον Δημήτρη Τζομάκα να δίνει αρκετό χρόνο συμμετοχής στους “μικρούς” της ομάδας (Βασιλείου, Κοντό, Χατζηγιακουμή Δ.) και το ροζ φύλλο αγώνα να έρχεται εύκολα.

Ο Τριτσάρης σε τρομερή κατάσταση “άγγιξε” το triple double (31 πόντοι, 15 ριμπ., 7 ασίστ, 5 κλεψ., 4 κοψ.) και….διέλυσε το σύστημα αξιολόγησης (51 P.I.R), έχοντας άξιους συμπαραστάτες τους Γεωργαδάκη , Δρόσο, Χατζηγιακουμή και Παρβαντώνη.

Εκτός 12αδας ήταν οι Μανώλας , Σπανός , Τσιλιγκίρης, Θεοδωρόπουλος Τζουρτζιώτης, ενώ την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσουμε τον Αίολο Κεφάλου.

Δεκάλεπτα: 9-26, 25-48, 42-70, 57-78

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Νίκος Βασιλείου 2, Μιχ.Δρόσος 11(3), Κοντός, Γεωργαδάκης 6, Τριτσάρης 31(2), Ζωίδης, Παρβαντώνης 11(2),Διονύσης Χατζηγιακουμής, Χατζηγιακουμής Γ.  11(1), Αντωνόπουλος  4, Λώλος 1

Total Page Visits: 537 - Today Page Visits: 1