Ηρακλής 2000 – Α.Ε. Δικαίου 61-49 (ανδρικό 2010/2011 1ος αγώνας play off)

Απογοητευτική ήττα γνώρισε χτες το απόγευμα η ομάδα μας χάνοντας από τον Ηρακλή 2000 με σκορ 61-49, για τον 1ο αγώνα των play off του ανδρικού πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, με την ομάδα μας να προηγείται 10-2 με καλή άμυνα και αιφνιδιασμούς. Στην συνέχεια οι αντίπαλοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και πλησίασαν στο σκορ (9-10), ενώ στο ίδιο μοτίβο κύλησε το 2ο δεκάλεπτο με τον Μιχάλη Δρόσο να πετυχαίνει 3ποντο με την λήξη του ημιχρόνου κάνοντας το 21-21.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας έκανε σίγουρα την χειρότερη φετινή της εμφάνιση, μην μπορώντας να βρει επιθετικές λύσεις, χάνοντας πολλά αμυντικά ριμπάουντ, ενώ σε κανένα σημείο δεν προηγηθήκαμε στο σκορ μέχρι το τέλος του αγώνα….

Μοιραία ήρθε η ήττα και ετσι, στο 2ο παιχνίδι που θα γίνει το Σάββατο στις 18:00, μοναδικός σκοπός είναι η νίκη με +12 πόντους, ώστε να περάσουμε στον τελικό του πρωταθλήματος, με αντίπαλο εκεί -κατά πάσα πιθανότητα- τον Ιπποκράτη…

Δεκάλεπτα: 9-10, 21-21, 47-38, 61-49

Ηρακλής 2000 (Τζομάκας): Τάλαρος, Δάβος, Χατζησταμάτης, Πιζάνιας, Αγρέλλης, Σανδαλής, Αυγουστής, Πασσαρής, Κρωτήρης, Μέρης, Σκαλτσογιάννης, Διακοπαναγιώτης
Α.Ε. Δικαίου(Παπούλης): Τσιαφίτσας 2, Πολίτης 6(1), Τερζόγλου 12(1), Τρύπας 8, Αντωνόπουλος 6, Δρόσος 5(1), Γιάννου, Μάμος 2, Καλαμπόκης 8

Total Page Visits: 585 - Today Page Visits: 1