Α.Ε. Δικαίου-Ακαδημια 61-55 (4η αγων. εφηβικού 2017/2018)

Με νίκη συνέχισε το εφηβικό πρωτάθλημα η ομάδα μας, νικώντας 61-55 την Ακαδημία Καλύμνου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με την ομάδα μας να προηγείται με +8 (30-22) στο ημίχρονο, με τον Αντώνη Δρόσο και τον Αποστόλη Κοντό να πρωταγωνιστούν στην επίθεση (12 και 11 πόντους αντίστοιχα).

Στο 3ο δεκάλεπτο σημαντική βοήθεια σε άμυνα και επίθεση έδωσε ο Αντώνης Ξενικας (10 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο) και στο 30′ το σκορ ήταν 45-37. Στο τέταρτο μέρος καταφέραμε να πάρουμε διψήφια διαφορά (55-43) , αλλά στο τέλος κάποια λάθη στην άμυνα μας, επέτρεψαν στους αντιπάλους να μειώσουν στο τελικό 61-55.

Δεκάλεπτα: 12-16, 30-22, 45-37, 61-55Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας):  Ξενίκας 14(2) ,Δρόσος Α. 16,  Κοντός 13 , Χατζηγιακουμής 3(1)  , Πανάτος   , Βασιλείου  6  , Κουτέας   , Ματθαίος 6 , Βουδούρης, Δανελλάκης

Total Page Visits: 549 - Today Page Visits: 1