Α.Ε.Δικαίου-ΕΑΚΑ 75-27 (game 1 play off  ανδρών 2018/2019)

Α.Ε.Δικαίου-ΕΑΚΑ 75-27 (game 1 play off ανδρών 2018/2019)

Εύκολη νίκη σήμερα για την ομάδα μας, κάνοντας έτσι το 1-0 στα φετινά play off, με σκορ 75-27 απέναντι στην ΕΑΚΑ.

Το ματς στην ουσία τελείωσε από το 1ο δεκάλεπτο, όταν και προηγηθήκαμε με 21-4, με πολύ καλή άμυνα. Μάλιστα, στο 2ο δεκάλεπτο αυξήσαμε την πίεση με αποτέλεσμα στο 2ο δεκάλεπτο να μην δεχθούμε ούτε έναν πόντο !!!!! Έτσι, το ημίχρονο μας βρήκε μπροστά στο σκορ 39-4, κάνοντας το υπόλοιπο του παιχνιδιού διαδικαστικού χαρακτήρα.

O Δημήτρης Τζομάκας μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες του, ενώ η αποκάλυψη ήταν οι παμπαίδες Καζηλιέρης και Τρύπας, με τον 1ο μάλιστα να πετυχαίνει και 2 τρίποντα (τους πρώτους του πόντους στο ανδρικό),  το 72-27 και το τελικό 75-27.

Η πρόκριση στο Final-4 θα κριθεί στις 2 νίκες (επόμενο παιχνίδι στην Κάλυμνο), όπου θα αντιμετωπίσουμε τον νικητή του ζευγαριού Ροδίων Άθλησις-Γαλάζιας Ακαδημίας.