Α.Ε. Δικαίου – Ε.Α.ΚΑ 91-33 (2η αγων.ανδρικό 2016/2017)

Το 2/2 πολύ εύκολα έκανε η ομάδα μας, νικώντας 91-33 την Ε.Α.ΚΑ στο κλειστό γυμναστήριο Κω

Μπορεί στην άκρη του πάγκου να καθόταν ο Γιάννης Αντωνόπουλος  και όχι ο Δημήτρης Τζομάκας (βρίσκεται στην Ρόδο για το τουρνουά του ΓΑΣ Ιαλυσος “7η γιορτή μπάσκετ – Ιαλυσος 2016”), αλλά το γεγονός αυτό δεν άλλαξε διόλου τον στόχο μας, που ήταν μια ακόμα νίκη.

Η αρχική 5αδα (Ζ. Δρόσος , Γεωργαδάκης , Τριτσάρης , Χατζηφιλίππου και Καλής) πίεσαν από την αρχή του αντιπάλους και με καλή άμυνα προηγηθήκαμε 24-9 στο δεκάλεπτο. Στο 2ο συνεχίσαμε στον ίδιο ρυθμό και ξεφύγαμε με σκορ ημιχρόνου 42-14.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και όλο το 2ο ημίχρονο, με όλους τους παίχτες να παίρνουν συμμετοχή και να σκοράρουν (εκτός από τον Νίκο Καλή). Επίσης την 1η του εμφάνιση με την φανέλα της ομάδας μας πραγματοποίησε ο Θωμάς Τζουρτζιώτης.

Εκπληκτική εμφάνιση με double-double από τον Δρόσο (20π. & 13 ασίστ), τον Τριτσάρη (14π. & 10 ριμπ. και 7/7 2ποντα) και τον Γεωργαδάκη (16π. & 10 ριμπ. & 8 ασίστ).

Εκτός 12αδας ήταν οι Αλαβέρας, Σπανός, Παμπρής & Κατσένης.

Δεκάλεπτα: 24-9, 42-14, 61-21, 91-33

Α.Ε. Δικαίου (Αντωνόπουλος): Ζ. Δρόσος 20(3), Καραθωμάς Π. 6, Τσάμπαλλας Β. 8(2), Μανώλας 2, Γεωργαδάκης 16(1), Τριτσάρης 14, Παρβαντώνης 9(1), Χατζηφιλίππου 4, Κοντογιάννης 6, Αντωνόπουλος  4, Καλής , Τζουρτζιώτης 2

Total Page Visits: 603 - Today Page Visits: 1