Α.Ε.Δικαίου-Ιπποκράτης 57-26 (1η αγων.παγκορασίδων 2019/2020)

Με το δεξί μπήκε στο φετινό πρωτάθλημα η ομάδα μας, νικώντας εύκολα τον Ιπποκράτη στο Πυλί.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγηθήκαμε 17-6 στο δεκάλεπτο, με πρωταγωνιστή στην επίθεση  την Φωτεινή Πάντου. Μάλιστα, στο ξεκίνημα του 2ου δεκαλέπτου προηγηθήκαμε με +11 (21-10). Όμως, οι αντίπαλοι κατάφεραν να μειώσουν σε 21-19, για να κλείσει το ημίχρονο στο 24-19.

Στο 3ο δεκάλεπτο στην ουσία “τελείωσε” το παιχνίδι : με εκπληκτική άμυνα πάνω στα αντίπαλα “ατού”, και με την Στεργία Δρόσου να αφυπνίζεται στην επίθεση (στο σ’ μέρος είχε μόλις 2 πόντους), κάναμε ένα μεγάλο σερί 21-0 , για να κλείσει το δεκάλεπτο στο +26 (45-19). Το τελευταίο μέρος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και το ροζ φύλλο αγώνα ήρθε εύκολα στην ομάδα μας.

Δεκάλεπτα : 17-6, 24-19, 45-19, 57-26