Α.Ε. Δικαίου – Εσπερος 56-46 (3η αγών.εφηβικού Δωδ/σου 2021/2022)

Σημαντική νίκη για την ομάδα μας, επί του Εσπέρου με 56-46.

Από την αρχή του αγώνα φαίνονταν πως ο νικητής θα κριθεί στις λεπτομέρειες, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ένα μικρό προβάδισμα στο ημίχρονο (22-24).

Με τον Δημήτρη Κουζουκα να είναι φορτωμένος με φάουλ, τους Δρόσο και Τρύπα σε μέτρια μέρα, βρήκαμε λύσεις στην επίθεση από τους Κανενόπουλο (1ος σκορερ σήμερα) και Τσαγγάρη και στην άμυνα από τους Χατζηγιακουμή, Καζηλιέρη και Παπούλη. Το 4ο δεκάλεπτο σημαντικό ρόλο στην νίκη μας, έπαιξε η εμφάνιση του Θοδωρή Τζομαΐλή ο οποίος πήρε κρίσιμα ριμπάουντ, έπαιξε καλή άμυνα και πέτυχε καθοριστικους πόντους στην επίθεση!

Έτσι, πήραμε διψήφια διαφορά στο σκορ (έφτασε το +13) για να πάρουμε τελικά ένα σημαντικό ροζ φύλλο αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας τον Ιπποκράτη.

Δεκάλεπτα : 7-11, 22-24, 39-36, 56-46

Α.Ε.Δικαίου (Τζομάκας) : Τζομαϊλης Θοδωρής 6 , Δρόσος Σέργιος 3, Τρύπας Γιάννης 13(1) , Καζηλιέρης Παναγιωτης, Κουζούκας Δημήτρης 1, Κανενόπουλος Θωμάς 23(2), Παπούλης Ανδρέας 1, Τριμάτης Θοδωρής