Α.Ε. Δικαίου – Ιπποκράτης 70-57 (4η αγωνιστική ανδρικού Β’ φάσης 2013/2014)

Με νίκη συνέχισε η ομάδα μας στο ανδρικο πρωταθλημα , νικώντας τον Ιπποκράτη (για 3η φορά φέτος) με σκορ 70-57.

Τα παιδιά του Δημήτρη Τζομάκα  μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκαν με 25-11 στο δεκάλεπτο, με τον Νώντα Γκοράτσα να έχει πετύχει 12 πόντους ! Στον ίδιο ρυθμό συνεχίσαμε και στο 2ο δεκάλεπτο και με πολύ άμυνα το ημίχρονο έκλεισε στο 36-17.

Ομως, στο 3ο δεκάλεπτο η αδικαιολόγητη χαλαρότητα και η κακή άμυνα, έδωσαν την δυνατότητα στους αντιπάλους να πλησιάσουν στο σκορ και να μειώσουν (52-40 το 3ο δεκάλεπτο). Μάλιστα, στην τελευταία περίοδο η διαφορά έπεσε και κάτω από τους 10 πόντους, αλλά εκεί ανέλαβε δράση και πάλι ο Νώντας Γκοράτσας, πετυχαίνοντας 11 πόντους (με 3 τρίποντα) , εξανεμίζοντας έτσι τις -όποιες- ελπίδες του Ιπποκράτη για κάτι καλύτερο…..

Εκτός 12αδας έμειναν : Κολέσης, Κοντογιάννης , Αντωνόπουλος , Μανώλας

Υ.Γ.1 Η σημερινή νίκη αφιερώθηκε στον Ζαφείρη Δρόσο, ο οποίος σήμερα 17 Μαρτίου έχει τα γενέθλιά του, κλείνοντας τα 25 του χρόνια !!!!

Υ.Γ.2 Ξεχωριστή νότα έδωσαν με τα χορευτικά τους τα κορίτσια του Πολιτιστικού συλλόγου “Απελλής”, που σήμερα εκτέλεσαν χρέη….τσιρλίντερς (βλέπε φώτο)

Υ.Γ.3 Στο ημίχρονο του αγώνα έγινε και η κλήρωση της λαχειοφόρου αγοράς. Από έναν εκτυπωτή κέρδισαν ο Μανώλης Φραζής και ο Σάκης Γιακουμής, ενώ το ποδήλατο κέρδισε ο Ηλίας Διακαναστάσης.

Δεκάλεπτα: 25-11, 36-17, 52-40, 70-57

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Δρόσος Ζ. 8(1), Πολίτης 2, Λάμπρου , Τρύπας 15(1), Γεωργαδάκης 5, Τριτσάρης 7(1), Γκοράτσας 27(5), Τσατσούλης 2, Καλαμπαλής, Χατζηγιακουμής 4, Ζώγας

Ιπποκράτης(Πλατέλλας): Χατζημάρκου, Μαρίνος 6, Κατσούβας 9(1), Μόσχος 2, Γούναρης 7(1), Τόρα 17(5), Παρβαντώνης 14(2), Νασταχανίδης, Μπαλαμπάνης, Κλιάφας, Βουρλούμης 2

Total Page Visits: 482 - Today Page Visits: 1