Α.Ε Δικαίου Κω-Α.Ο. Μυκόνου 61-98(18η αγωνιστική Γ’ Εθνικής – 3ος όμιλος)

Την ήττα από -μια ανώτερη ομάδα- την Μύκονο γνώρισε σήμερα η ομάδα μας με 61-98.

Η διαφορά φάνηκε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο όταν οι αντίπαλοι -χτυπωντας κυρίως από την περιφέρεια- πήραν διψήφια διαφορά (12-27).

Η άμυνα μας ήταν κακή, οι επιθετικές μας επιλογές βιαστικές και στο ταμπλό στο ημίχρονο έγραφε 22-47.

Αλλά και στο 2ο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού ήταν η ίδια, και η διαφορά στο σκορ άγγιξε το -40, απολύτως δίκαια…..

Σήμερα ο Γιάννης Παπούλης δεν είχε στην διάθεσή του τον τραυματία Αντώνη Χατζησταματη.

Την επόμενη αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας την Αγία Παρασκευή.

Δεκάλεπτα: 12-27, 22-47, 42-76, 61-98

Διαιτητές: Λαζόγκα, Ραπτογιάννης

Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Παπούλης):  Δημήτρης Βάση 10  , Μιχάλης  Δρόσος  12(4), Γιώργος Τρύπας 5(1)  , Γιάννης Γεωργαδάκης 2, Παντελής Τριτσάρης  5, Λευτέρης Παρβαντώνης   8(2), Οδυσσέας Χλαπάνης 1 ,  Γιώργος Χατζηγιακουμής  8, Πασχάλης Δρόσος  ,  Πέτρος Λάμπρου 8 , Πέτρος Καραθωμάς 2  , Αντώνης Χατζησταμάτης

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ (Μανωλιτσάκης): Καραμανλής 7, Μάρτζος 15(5), Καράμπουλας 30(4), Σάχας Γ., Τσιάρας 7(1), Σάχας Ι. 2, Μακρής 4, Τσάμης 20(2), Κατσαρέας 8, Ονάσογλου 5(1)