Α.Ε. Δικαίου – Ζέφυρος 96-70 (1η αγωνιστική ανδρικού Β’ φάσης 2013/2014, εξ αναβολής)

Εύκολη νίκη σήμερα για την ομάδα μας, νικώντας 96-70 τον Ζέφυρο.

Μπορεί η κούραση από τον χτεσινοβραδινό αγώνα με τους Αγίους Θεοδώρους να ήταν εμφανής, όμως οι παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν 14-4 στο 6ο λεπτό και 27-10 στο δεκάλεπτο.

Η επίθεση δούλευε…ρολόι και σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν απειληθήκαμε. Το ημίχρονο έκλεισε στο 50-30, ενώ 2′ πριν την λήξη του 3ου δεκαλέπτου το σκορ ήταν 66-47.

Τέσσερις παίχτες μας είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, ο Παντελής Τριτσάρης κυριαρχούσε στις 2 ρακέτες με 20 (!!!) ριμπάουντ, Τρύπας και Γκοράτσας “πυροβολούσαν” συνεχώς από τα 6.75. Έτσι φυσιολογικά ήρθε η νίκη και παραμείναμε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Εκτός 12αδας έμειναν : Γεωργαδάκης , Κοντογιάννης , Αντωνόπουλος , Μανώλας

Δεκάλεπτα: 27-10, 50-30, 66-52, 96-70

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Δρόσος Ζ. 3, Πολίτης 5, Τρύπας 20(4), Τριτσάρης 22, Γκοράτσας 14(4), Τσατσούλης , Καλαμπαλής 8(2),  Χατζηγιακουμής18(1), Ζώγας 6, Κολέσης

Ζεφυρος(Μπίλιας): Δεληγιάννης 3(1), Μουκέντι 2, Ηλιού 9(1), Δεληγιαννάκης 2, Μπάμπος, Σπανουδάκης 32(8), Μήτσης 10, Φράγκος 8, Μητσού 4

Total Page Visits: 463 - Today Page Visits: 1