ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Δικαίου 72-63 (1η αγών. Γ’Εθνικής 2020/2021)

Ξεκίνημα με το αριστερό….

Η ομαδα μας ξεκίνησε πολύ μουδιασμενα το παιχνίδι, με τους αθλητές του Δημήτρη Τζομάκα να είναι εμφανώς επηρεασμένοι από το πολύωρο ταξίδι (12 ώρες με το καράβι και 3,5 ώρες με το λεωφορείο).

Η περιφερειακή μας άμυνα ήταν κάκιστη, με τους αντιπάλους να “πυροβολούν” ασταμάτητα από τα 6.75, με αποτέλεσμα να βρεθούμε από την αρχή να κυνηγάμε στο σκορ. Το ημίχρονο έκλεισε στο -10 (37-27), με την ομάδα μας να είναι εξαιρετικά άστοχη σε τρίποντα και βολές……

Στο τρίτο δεκάλεπτο καταφεραμε να μειώσουμε στο -6 , αλλά δεχθηκαμε ένα γρήγορο 8-0, με το σκορ να κλεινει στο  57-44.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο τα πολλά λάθη μας έφεραν στο -19, αλλά στο τέλος καταφέραμε να μειώσουμε στο σκορ.

Επόμενηαγωνιστική εντός έδρας με τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, την επόμενη Κυριακή στις 15:30.

Εκτός αποστολής ήταν οι:  Δρόσος Ζ.,   Τσιλιγκίρης , Παρβαντώνης  , Μανωλας, Τζουρτζιώτης, Χατζηνικολάου, Αντωνόπουλος

Δεκάλεπτα: 23-11, 37-27, 57-44, 72-63

Α.Ο. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Καλαϊτζάκης): Ζώτος, Αγγελής 13, Πουλής Α. 1, Μπινιάρης 10, Γκολέμης 9(3), Πουλής Ανδ. 1, Μπουκουβάλας 7, Ευστρατίου 9, Χονδρόπουλος 9(3), Δοξάκης 13(3), Πουλής Ι.

Α.Ε. Δικαίου ( Τζομάκας Δ. / Παπούλης Γ. ):  Τρύπας Γ.  21(1), Τριτσάρης  4, Λάμπρου Π. 6,  Κενανόπουλος 2, Καλής 2 , Χατζηγιακουμής 5(1), Γεωργαδάκης 2, Χατζησταμάτης 17(1), Δρόσος Π. 4, Μεταξωτός

Total Page Visits: 1373 - Today Page Visits: 1