Α.Σ. Πέρα – Α.Ε Δικαίου Κω 77-50 (15η αγωνιστική Γ’ Εθνικής – 3ος όμιλος)

Ήττα για την ομάδα μας στο Βυζαντινό αθλητικό κέντρο, με 77-50.

Η ομάδα μας μπήκε νωθρή στο παιχνίδι, οι διαιτητές επέτρεψαν το…. ανελέητο ξύλο των αντιπάλων και γρήγορα βρέθηκαμε πίσω στο σκορ 20-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο με καλές επιλογές σε επίθεση και άμυνα, μειώσαμε σε 37-34. Έχοντας βρει ένα καλό ρυθμό , είχαμε το μομεντουμ του αγώνα.

Όμως, 3’14” πριν το ημίχρονο παρουσιάστηκε πρόβλημα στο χρονόμετρο, μιας και σε κάθε σταμάτημα και ξεκίνημα του χρόνου, χανοντουσαν 2-3 δευτερόλεπτα. Ο αγώνας έπρεπε να διακοπεί, η ομάδα μας να επιστρέψει στην Κω και όταν θα επιδιορθωταν το πρόβλημα ο αγώνας θα οριζόταν ξανά, θα έπρεπε να ταξιδέψουμε εκ νέου στην Αθήνα για την συνεχεια του αγώνα….. Πράγμα απογοητευτικό για τα οικονομικά δεδομένα…….  Αποφασίστηκε να συνεχιστεί ο αγώνας με χρονόμετρα χειρός, πράγμα που δυσκολεύει αφάνταστα τις προσπάθειες των αθλητών.

Από το 37-34, το σκορ έγινε 44-34 και η ομάδα μας, λες και αποφάσισε να σταματήσει να παίζει, έχασε κάθε επαφή με το σκορ και ήρθε το ροζ φύλλο αγώνα….

Στα μελανά σημεία, ο τραυματισμός (διάστρεμμα) του Πασχάλη Δρόσου, 6′ πριν την λήξη του αγωνα

Δεκάλεπτα : 20-9, 33-29, 54-40, 77-50

Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Παπούλης):  Δημήτρης Βάση  6,  Μιχάλης  Δρόσος  3(1),   Γιώργος Τρύπας  ,  Παντελής Τριτσάρης 2, Γιάννης Γεωργαδάκης 2 , Λευτέρης Παρβαντώνης  6(1), Οδυσσέας Χλαπάνης 3 ,  Γιώργος Χατζηγιακουμής 12(1), Πασχάλης Δρόσος 2 ,  Πέτρος Λάμπρου 4 , Πέτρος Καραθωμάς 3, Αντώνης Χατζησταμάτης 7(1)

Total Page Visits: 574 - Today Page Visits: 1