αγώνες παγκορασιδων σεζόν 2014/2015

Τετάρτη, 25 Μαρτίου 2015

Εύκολη νίκη πέτυχαν σήμερα οι παγκορασίδες μας, νικώντας στην Καρδάμαινα τον Ηρακλή 2000 με σκορ 21-62.

Τα κορίτσια του Δημητρη Τζομάκα έκαναν καλό παιχνίδι & με πρωτες σκόρερ τις Ελβίρα Δρόσου, Φιλοθέη Φραζή και Αναστασία Ηλιου, ολοκλήρωσαν με νίκη το φετινό πρωτάθλημα (την 10η & τελευταία αγωνιστική εχουμε ρεπό).

Δεκάλεπτα: 2-12, 14-29, 18-44, 21-62

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Ρούφα, Δρόσου Ε. 24(1), Κουκούλα, Θεοδωρίδου, Φλάσκου 2, Δρόσου Μ. 2, Ήλιου 10, Φραζή 16, Τσαμπουνιάρη 8

Σάββατο, 14 Μαρτίου 2015

Την ήττα γνώρισαν σήμερα οι παγκορασίδες μας, από τον Ιπποκράτη με σκορ 26-42.

Τα κορίτσια του Δημητρη Τζομάκα δεν έκαναν καλό παιχνίδι & δεν απείλησαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Μοναδική -ίσως- δικαιολογία το γεγονός πως λόγω των βροχοπτώσεων, το τελευταίο μήνα έκαναν 1-2 προπονήσεις…..

Πρώτη σκόρερ σήμερα ήταν η Ελβίρα Δρόσου, ενώ απούσες -λόγω τραυματισμού- ήταν η Κουκούλα και η Φλάσκου.

Υ.Γ. Στον σημερινό αγώνα εγκαινιάστηκε ο νέος ηλεκτρονικός πίνακας του ανοιχτού γηπέδου Πυλίου

Δεκάλεπτα: 2-12, 12-22, 18-30, 26-42

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Θωμαδάκη, Ρούφα, Δρόσου Ε. 19,  Χριστοφή, Θεοδωρίδου,  Δρόσου Μ., Ήλιου, Φραζή 6 , Τσαμπουνιάρη 1

Σάββατο, 07 Φεβρουαρίου 2015

Την ήττα γνώρισαν σήμερα οι παγκορασίδες μας, από την Ε.Α.ΚΑ. με σκορ 36-49.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στην μεγαλύτερη διάρκειά του, με τις ομάδες να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ. Στο 3ο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν μια μικρή διαφορά, η οποία μεγάλωσε όταν αποχώρησε ( λόγω διαστρέμματος) η Φραζή.

Αυτή η ήττα -πιθανότατα- σημαίνει και τον αποκλεισμό μας από το F-4, μιας και στον αγώνα του 1ου γύρου είχαμε νικήσει με 4 πόντους διαφορά.

Δεκάλεπτα: 9-12, 19-16, 24-33, 36-49

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Θωμαδάκη, Ρούφα, Δρόσου Ε. 9(1),  Χριστοφή 11(1), Κουκούλα, Θεοδωρίδου 2, Φλάσκου 1, Δρόσου Μ., Ήλιου, Φραζή 8 , Τσαμπουνιάρη 5, Δημητρακοπούλου

Σάββατο, 20 Δεκεμβρίου 2014

Την 1η ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισαν σήμερα οι παγκορασίδες μας, από τον Ιπποκράτη με σκορ 56-33

Τα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα στο 1ο ημίχρονο ήταν κοντά στο σκορ, αλλά στο 2ο ημίχρονο οι κάκιστες επιθετικές επιλογές οδήγησαν στην ήττα.

Υ.Γ. Πριν τον τζάμπολ, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Γιάννη Μαύρου

Δεκάλεπτα: 17-11, 28-21, 38-25, 56-33

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Θωμαδάκη, Ρούφα, Δρόσου Ε. 16,  Χριστοφή 2, Κουκούλα, Θεοδωρίδου, Φλάσκου 2, Δρόσου Μ., Ήλιου 6, Φραζή 9 , Χατζηδαυίδ, Γιαννίκου

Σάββατο, 15 Νοεμβρίου 2014

Με νίκη ξεκίνησαν το πρωτάθλημα οι παγκορασίδες μας.

Νίκησαν μέσα στην Κάλυμνο την τοπική Ε.Α.ΚΑ. με σκορ 58-62, σε ένα παιχνίδι που ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκειά του. Πρώτοι σκόρερ της ομάδας μας ήταν η Σεβαστιάνα Χριστοφή και η Φιλοθέη Φραζή.

Δεκάλεπτα: 17-76, 32-31, 45-42, 58-62

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Χριστοφή 15, Θεοδωρίδου 2, Δρόσου Ε. 11, Φλάσκου 7, Τσαμπουνιάρη 4, Φραζή 23, Ήλιου, Δρόσου Μ., Θωμαδάκη, Ρούφα, Κουκούλα

Total Page Visits: 537 - Today Page Visits: 1