Α.Ε. Δικαίου-ΕΑΚΑ 41-30 (παγκορασίδες-2η αγων.2017/2018)

Το 2/2 έκανε η ομάδα μας, νικώντας την Ε.Α.ΚΑ. με σκορ 41-30.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Το δεκάλεπτο ήταν 6-7 και το ημίχρονο 16-16. Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου τα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα έκαναν ένα σερί 6-0 και προηγηθηκαμε 22-16, όμως οι αντίπαλοι απάντησαν με ένα δικό τους σερί 0-6 και ισοφάρισαν σε 22-22. Με ένα νέο δικό μας σερί 6-0, έκλεισε το δεκάλεπτο στο 28-22.

Στο τελευταίο μέρος δεν δυσκολευτήκαμε να κρατήσουμε την διαφορά και να κατακτήσουμε το 2ο φετινό ροζ φύλλο αγώνα.

Επόμενο παιχνίδι, εκτός έδρας με τον Ανταγορα.

Δεκάλεπτα: 6-7, 16-16, 28-22, 41-30

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Ξενίκα Κατερίνα , Πιτταρά Μαριέτα , Δρόσου Βασιλική , Δρόσου Στεργία 2,  Μπότσι Αλεξάνδρα 8, Χατζηδαυίδ Ανθή 3, Παναγιωτοπούλου Δήμητρα, Παπασεβαστού Γεωργία , Χατζηκαλύμνιου Μαίρη 8,  Τσαούση Βαλάντω 10, Καρπούζη Μαρία, Ψαρού Τάνια 10

Total Page Visits: 533 - Today Page Visits: 1