Αιολος Κεφάλου-Α.Ε. Δικαίου 41-58(10η αγων.ανδρικό 2016/2017)

Με νίκη ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος (κάναμε το 8/8) με την σημερινή νίκη επί του Αιολου Κεφαλου με σκορ 58-41.

Η ομάδα μας δεν είχε καλή απόδοση αλλά δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.

Υπήρχε πολυφωνία στο σκοράρισμα με τους Ζαφείρη Δρόσο , Λευτέρη Παρβαντώνη και Γιάννη Γεωργαδάκη να δίνουν λύσεις στο 1ο ημίχρονο. Στο 2ο μέρος οι παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα μπήκαν πιο δυνατά, και καταφέραμε να πάρουμε μια διαφορά 15 πόντων, για να κλείσει το 3ο δεκάλεπτο στο +14 (31-45). Στο ίδιο τέμπο κινήθηκε και το τελευταίο μέρος του παιχνιδιού και πανηγυρίσαμε μια ακόμα νίκη.

Στα play off θα αντιμετωπίσουμε τον Φοίβο, με την πρόκριση στο final 4 να κρίνεται στις 2 νίκες.

* Εκτός 12αδας ήταν οι (ασθενείς) Κοντογιάννης, Καραθωμας και Αντωνόπουλος, ο Τζουρτζιώτης (λόγω επαγγελμ.υποχρεώσεων) και οι -βρισκόμενοι σε σχολική εκδρομή- Σπανός & Τσάμπαλλας Β. με αποτέλεσμα να παραταχθούμε με 10 αθλητές, Μάλιστα ύστερα από καιρό ο Δημήτρης Τζομάκας είχε ξανά στην διάθεσή του, τον -στρατευμένο- Νίκο Καλή.

** Κακή εμφάνιση του Παντελή Τριτσάρη , που μπορεί να ήταν πολύ άστοχος, αλλά κυριάρχησε στις 2 ρακέτες, μαζεύοντας 24 (!!!) ριμπάουντ.

*** Ολοκληρώσαμε και το φετινό πρωτάθλημα (κανονική διάρκεια) αήττητοι, με την τελευταία ήττα μας να εντοπίζεται στον τελικό του πρωταθλήματος 2014/2015, όταν είχαμε ηττηθεί από τον Ιπποκράτη με σκορ 86-58.

Δεκάλεπτα: 10-15, 24-28, 31-45, 41-58

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Ζ. Δρόσος 8(2), Δρόσος Αντ., Γεωργαδάκης 8, Τριτσάρης 6, Παρβαντώνης 20(3), Κατσενης 6, Παμπρής 8, Χατζηφιλίππου 2, Καλής, Μανώλας

Total Page Visits: 554 - Today Page Visits: 1