Α.Ε. Δικαίου – Ιπποκράτης 46-37 (5η αγων.νεανίδων 2016/2017)

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας (μετά την ήττα στην Κάλυμνο), αφού νικήσαμε τον Ιπποκράτη με σκορ 46-37.

Το παιχνίδι στο 1ο ημίχρονο ήταν ντέρμπι, με τις 2 ομάδες να είναι συνεχώς πολύ κοντά στο σκορ, χωρίς κανείς να μπορεί να πάρει μια διαφορά ασφαλείας. Μετά από 20′ αγώνα  το σκορ ήταν 16-15, με το κρύο να είναι -και σήμερα- τσουχτερό……

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου πιέσαμε πολύ στην άμυνα και καταφέραμε να βγάλουμε αρκετούς αιφνιδιασμούς, με την διαφορά να πηγαίνει μέχρι και στο +15 (38-23), σχεδόν 8′ πριν την λήξη. Κάπως έτσι, κατακτήσαμε ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα και “σκαρφαλώσαμε” στην κορυφή της βαθμολογίας.

Δεκάλεπτα: 6-8,16-15, 34-21, 46-37

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας):  Μυρτάι 8, Σκουφεζή 2, Κοντού , Καλαμπόκη, Φλάσκου,  Φραζή 10, Τσαμπουνιάρη, Παπασεβαστού 2, Δρόσου Μαριάννα, Χριστοφή, Δρόσου Ελβυρα 18, Διψελλα 6

Total Page Visits: 653 - Today Page Visits: 1