Α.Ε. Δικαίου – Ιπποκράτης 44-52(6η αγων. εφηβικού 2016/2017)

Με το “αριστερό” ξεκίνησε το 2017 η ομάδα μας, χάνοντας 44-52 από τον Ιπποκράτη.

Με τον Μιχάλη Χατζηφιλίππου τραυματία και εκτός 12αδας, δεν ξεκινήσαμε καλά στο παιχνίδι και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ 11-17 στο δεκάλεπτο. Στην συνέχεια, με πρωταγωνιστές τον Νίκο Σπανό και τον Πέτρο Καραθωμά, ισορροπήσαμε το παιχνίδι και το ημίχρονο έκλεισε στο -1 (26-27). Με την αρχή του 3ου δεκαλέπτου, προηγηθήκαμε 30-27, με 2 γρήγορα καλάθια του Βασίλη Τσάμπαλλα και το δεκάλεπτο τελείωσε 34-34.

Όμως, στο τελευταίο δεκάλεπτο με κακή άμυνα μέσα στην ρακέτα, δεχθήκαμε πολλά καλάθια και μοιραία ήρθε η ήττα. Τώρα η υπόθεση-πρόκριση στο Final-4 δεν είναι πλέον στα χέρια μας, καθώς πρέπει να νικήσουμε στο Πυλί τον Πανιώνιο Λέρου με +3 (στο 1ο ματς είχαμε χάσει 52-50), ενώ πρέπει και ο Ιπποκράτης να κερδίσει μέσα στην Λέρο.

*Ακριβώς με την ολοκληρωση του παιχνιδιού ξέσπασε καταιγίδα, αλλά το ματς ολοκληρώθηκε κανονικά

Δεκάλεπτα: 11-17, 26-27, 34-34, 44-52

Α.Ε. Δικαίου ( Τζομάκας): Ξενίκας, Δρόσος Αντ. 4, Καραθωμάς Π. 17, Σπανός 12, Τσάμπαλλας Β. 8, Δανελλάκης 3(1), Καραθωμάς Σ., Τσάμπαλλας Ι. , Κουτέας, Ψωμαδάκης, Ματθαίος

Total Page Visits: 578 - Today Page Visits: 1