Α.Ε.Δικαίου – ΕΑΚΑ 47-54 (1η αγων. εφηβικού 2018/2019)

Ήττα για την ομάδα μας στην πρεμιέρα του εφηβικού πρωταθλήματος, από την ΕΑΚΑ με σκορ 47-54.

Με τους αντιπάλους να υπερτερούν εμφανώς στις μάχες μέσα στην ρακέτα, το δεκάλεπτο έκλεισε στο -6 (8-14), αλλά στην συνέχεια με 3 συνεχόμενα τρίποντα από Βασιλείου(2) και Εψιμάρη , ισορροπήσαμε το παιχνίδι. Το ημίχρονο έκλεισε στο 24-26 και στο ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου επιθετικές λύσεις έδωσαν Χατζηγιακουμής και Παρασλαρίδης. Ομως στην συνέχεια οι αντίπαλοι “χτυπούσαν” συνεχώς κοντά στο καλάθι, και πήραν μια δίκαιη νίκη.

Εκτός 12αδας ήταν ο -τραυματίας- Γιάννης Μάμμης, ενώ την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσουμε εκτός έδρας τον Φοίβο

Δεκάλεπτα: 8-14, 24-26, 40-39, 47-54

Α.Ε. Δικαίου (Τζομακας): Βασιλείου  16(2), Καπογιαννάτος , Εψιμάρης  5(1) , Κοντός  5 , Τσάνι, Χατζηγιακουμής Δ. 9(1), Ψωμαδάκης 2,  Παρασλαρίδης  6, Μαρίνος,  Ζερβός   1,  Βραχνάς, Ματθαίος 3(1)

Total Page Visits: 628 - Today Page Visits: 1