Α.Ε. Δικαίου-Φοίβος 50-55 (3η αγων. παμπαίδων 2018/2019)

Ήττα για ομάδα μας, από τον Φοίβο με 50-55.

Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν συνεχώς κοντά στο σκορ, ενώ στο 3ο δεκάλεπτο Τρύπας, Καζηλιέρης και Δρόσος αντιμετώπιζαν πρόβλημα με φάουλ και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με -11 (24-35). Όμως, στην αρχή του 4ου, με πολύ καλή άμυνα καταφέραμε να ισοφαρίσουμε σε 40-40. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, με το σκορ στο 49-53 ο Τρύπας με 1/2 βολές μείωσε στο 50-53, ενώ στην επόμενη άμυνα υποχρεώσαμε τους αντιπάλους σε λάθος και πήραμε την κατοχή με 6” για την λήξη. Μετά το τάιμ-άουτ που πήραμε, είχαμε επαναφορά στην επίθεσή μας, όμως κάναμε λάθος πάσα, με τους αντιπάλους να διαμορφώνουν το τελικό 55-50

Οι αθλητές του Δημήτρη Τζομάκα κοίταξαν στα μάτια τους -μεγαλύτερους ηλικιακά- αντιπάλους τους και έκαναν μια πολύ καλή εμφάνιση, παρά την ήττα.

Απόντες ήταν οι Νάτσιος & Πετρινώλης, ενώ επόμενη αγωνιστική εκτός έδρας με την ΕΑΚΑ.

Δεκάλεπτα: 11-9, 20-23, 32-36, 50-55

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Βησσαρίτης, Δρόσος  5  , Τρύπας  24(1) , Καζηλιερης 9(1) , Κολιαδης 5, Χατζηγιακουμης, Τζομαϊλης, Κουζούκας 7, Τσαγγάρης Γ.

Total Page Visits: 574 - Today Page Visits: 2