Αίολος Κεφάλου-Α.Ε.Δικαίου 53-74 (6η αγων.ανδρών 2018/2019)

Πολύ εύκολη νίκη σήμερα για την ομάδα μας με σκορ 53-74, απέναντι στον Αίολο Κεφάλου, μπαίνοντας με το δεξί και στο 2019.

Οι παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα ξεκίνησαν πολύ δυνατά και συγκεντρωμένοι στον αγώνα και το σκορ στο δεκάλεπτο ήταν 8-21. Η αρχική 5αδα Δρόσος, Κοντός, Γεωργαδάκης  Τριτσάρης και Χατζηγιακουμής Γ.  πίεσε αρκετά τους αντιπάλους στην άμυνα και ήταν αποτελεσματικοί στην επίθεση. Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το 2ο δεκάλεπτο και το ημίχρονο έκλεισε στο +16 (24-40).

Σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν απειληθήκαμε και κατακτήσαμε εύκολα το 5 φετινό ροζ φύλλο αγώνα, ενώ Τριτσάρης και Χατζηγιακουμής Γ. πέτυχαν double double (18 πόντοι, 15 ριμπ. και 19 πόντοι, 11 ριμπ. αντίστοιχα).

Εκτός 12αδας ήταν οι Νίκος Βασιλείου και Ηλίας Ζωίδης (άρρωστοι), ενώ την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσουμε τον Φοίβο.

Δεκάλεπτα: 8-21, 24-40, 38-59, 53-74

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Λώλος 2, Κοντός 1, Δρόσος 13(2), Θεοδωρόπουλος 11, Γεωργαδάκης 4, Τριτσάρης 18, Τζουρτζιώτης, Παρβαντώνης 5(1), Διονύσης Χατζηγιακουμής, Χατζηγιακουμής Γ.  19(3), Αντωνόπουλος 1

Total Page Visits: 537 - Today Page Visits: 1