Φοίβος-Α.Ε.Δικαίου 65-61 (2η αγων. εφηβικού 2018/2019)

Ήττα στις λεπτομέρειες για την ομάδα μας από τον Φοίβο με 65-61.

Οι παίχτες του Δημήτρη Τζομάκα ξεκίνησαν υποτονικά τον αγώνα, ενώ μόλις στο 4ο λεπτό Χατζηγιακουμής  χρεώθηκε με δύο -εντελώς αχρείαστα- φάουλ, με αποτέλεσμα ο  κόουτς να τον κάνει αλλαγή.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο με καλή άμυνα και επιθετικές λύσεις από Κοντό και Βασιλείου (πέτυχε τους 11 από τους 25 πόντους του σε αυτό το σημείο), μειώσαμε στο σκορ για να κλείσει το ημίχρονο στο 34-28. Το ίδιο σκηνικό και στο 3ο δεκάλεπτο, με τους Παρασλαρίδη και Ματθαίο να αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα φάουλ.

Στο 4ο μέρος του ματς κάναμε την τελική μας αντεπίθεση, όταν -με συνεχόμενα κλεψίματα- μειώσαμε στο 62-61 ! Όμως, σε εκείνο το σημείο δύο χαμένα αμυντικά ριμπάουντ και 3/6 βολές των αντιπάλων έφεραν την ήττα.

Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσουμε εντός έδρας τον Ιπποκράτη.

Δεκάλεπτα: 21-10, 34-28, 52-44, 65-61

Α.Ε. Δικαίου (Τζομακας): Βασιλείου  25(3), Μάμμης, Εψιμάρης , Κοντός  13(2), Τσάνι,  Χατζηγιακουμής Δ. 7, Παρασλαρίδης , Καπογιαννάτος, Μαρίνος,  Ζερβός   , Βραχνάς, Ματθαίος 16

Total Page Visits: 548 - Today Page Visits: 1