Α.E. Δικαίου -Γ.Σ. Aφάντου 2005  81-42 (10η αγων. ανδρών 2008/2009)

Α.E. Δικαίου -Γ.Σ. Aφάντου 2005 81-42 (10η αγων. ανδρών 2008/2009)

Εύκολη νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα μας με 81-42 απέναντι στον -ελλιπέστατο- Γ.Σ. Αφάντου 2005.

Οι παίχτες του Βασίλη Κωστόπουλου έπαιξαν όσο χρειάστηκε για να πάρουν την νίκη και το έκαναν αυτό χωρίς να αντιμετωπίσουν την παραμικρή δυσκολία, από την στιγμή που είδαν τους αντιπάλους να παρατάσσονται στο παρκέ μόλις με πέντε άτομα και χωρίς προπονητή !

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να παίζουν άμυνα ζώνης -την κράτησαν σε όλο το ματς- και τους παίχτες μας να κάνουν…αναγνωριστικό παιχνίδι, τελειώνοντας το δεκάλεπτο με 15-9. Με την αρχή του δευτέρου δεκαλέπτου το παιχνίδι κρίθηκε οριστικά : σερί 20-4, με πολλούς αιφνιδιασμούς και αιχμή του δόρατος τον Γιώργο Χαραλαμπόπουλο, το ημίχρονο έκλεισε στο 35-13.

Η ευρεία αυτή διαφορά, επέτρεψε στον Βασίλη Κωστόπουλο να δοκιμάσει πολλά σχήματα με αρκετές αλλαγές, χωρίς αυτό να επηρεάζει την διαφορά στο σκορ, η οποία συνεχώς μεγάλωνε. Ο Κοζανίτης τεχνικός είδε τους 9 από τους 10 παίχτες που χρησιμοποίησε να σκοράρουν, ενώ ο μοναδικός που δεν “μάτωσε” το διχτάκι ήταν ο -τραυματίας στον καρπό- Θανάσης Μολυβιάτης, ο οποίος όμως οργάνωσε πολύ καλά το παιχνίδι μοιράζοντας και πολλές ασίστ.

Δεκάλεπτα: 15-9, 35-13, 55-28, 81-42

Διαιτητές: Ζαμάγιας- Στάλας

Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Κωστόπουλος): Τσιάτσιος 4, Πολίτης 9(1), Χαραλαμπόπουλος Γ. 24(2), Μολυβιάτης, Αντωνόπουλος 18(1), Μανώλας 2, Χαραλαμπόπουλος Σ. 2, Τριτσάρης 9(1), Αμοιρίδης 4, Παμπός 9(1)

Γ.Σ. ΑΦΑΝΤΟΥ 2005 (Λιβιεράτος): Καντής Μ. 12, Λιβιεράτος 12(2), Νικολής 12, Πελλός 6, Συμιακός

Total Page Visits: 533 - Today Page Visits: 1