Hρακλής 2000 – Α.E. Δικαίου 45-73 (11η αγων. ανδρών 2008/2009)

Εύκολη νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα μας απέναντι στον Ηρακλή 2000 με σκορ 45-73. Το ματς τελείωσε ουσιαστικά στο πρώτο μόλις δεκάλεπτο όπου οι παίχτες του Βασίλη Κωστόπουλου εκμεταλλεύτηκαν τις χτυπητές αδυναμίες του αντιπάλου μέσα στην ρακέτα, έπαιξαν πολύ καλή άμυνα, έτρεξαν στον αιφνιδιασμό και πήραν μια διαφορά 17 πόντων (6-23).

Παρ’ όλες τις πολλές αλλαγές που γινόντουσαν στην πεντάδα, η διαφορά συνεχώς αυξανόταν, χωρίς οι παίχτες μας να χάσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού σε κανένα σημείο, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 20-39. Το μόνο που κατάφερε ο Ηρακλής 2000, ήταν να μειώσει με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου σε 38-48, αλλά μέχρις εκεί. Η επιθετική πολυφωνία των παιχτών μας (4 με διψήφιο αριθμό πόντων) δεν επέτρεψε στους Καρδαμιώτες του Δημήτρη Τζομάκα να ελπίζουν σε κάτι καλύτερο, οι οποίοι είχαν τον Δημήτρη Σάζαλη απελπιστικά μόνο του να παλεύει για κάτι καλό.

Δεκάλεπτα : 6-23, 20-39, 36-55, 45-73

Ηρακλής 2000 (Τζομάκας) : Χατζησταμάτης 1, Σακελλαρόπουλος, Παπαδάκης, Κωνσταντίνος, Σάζαλης 21(4), Πιζάνιας 4, Αγρέλης 5(1), Μέρης, Δρόσος Δ. 9, Κενανόπουλος 3(1), Δρόσος Π. 2, Διακοστεφανής

Α.Ε.Δικαίου (Κωστόπουλος) : Μαύρος 10(1), Πολίτης 15(2), Χαραλαμπόπουλος Γιώργος 14, Μολυβιάτης, Αντωνόπουλος 9(1), Τριτσάρης 7, Χαραλαμπόπουλος Στέφανος 2, Μόσχος, Γιάννου, Αμοιρίδης, Στόικος 6(1), Παμπός 10

Total Page Visits: 465 - Today Page Visits: 1