Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας του τουρνουά μίνι “Δίκαια 2009” :

Α.Ε. Δικαίου (Α’) – Διαγόρας : 25 – 34 (5-12, 10-21, 19-27, 25-34)

Α.Ε. Δικαίου : Δρόσος 1, Μαρίνος 4, Χατζηφιλίππου 3(1), Λάμπρου 5, Ζωίδης, Χανής 3, Κεφαλιανός Γ. 8, Κεφαλιανός Μ., Πάχος, Καραθωμάς 1

Διαγόρας : Βασιλαράκης 2, Θεουλάκης Σ., Καλλιγάς 8, Καλούδης 2, Μακρας, Θεουλάκης Μ. 2, Δασκαλάκης 12, Καραβας 4, Τσακίρης Ν., Βασίλογλου, Τσακίρης Δ., Καταβένης 4, Καραβας Ν.

Α.Ε. Δικαίου (Β΄) – Ιπποκράτης 32 – 58 (4-12, 8-34, 20-45, 32-58)

Α.Ε. Δικαίου : Πασενίδης Ι., Πασενίδης Γ., Κασσίου 4, Πιπέρης 11, Κρητικός 4, Παπαποστόλου Κ., Παπαποστόλου Σ., Εψιμάρης 8, Τυρίκος, Μάρκου 5(1)

Ιπποκράτης : Δεπασκουάλ Χ., Δεπασκουάλ Δ., Σκούφης, Χρήστου, Χατζαντώνης, Αντωνόπουλος, Λέννης, Μαστόρος Β., Μαστόρος Α., Μπρούτζος

Το σημερινό πρόγραμμα :

17:30 Α.Ε. Δικαίου Α’ – Α.Ε. Δικαίου Β’

19:30 Διαγόρας – Ιπποκράτης

Παρασκευή, 04 Σεπτεμβρίου 2009

Με απολογισμό δυο ήττες για την ομάδα μας έκλεισε η πρώτη μέρα του 2ου τουρνουά παίδων ¨Μεροπίς”. Στον πρωινό αγώνα (ώρα 10:00) γνωρίσαμε την ήττα από τον Ιπποκράτη με σκορ 68-61, ενώ στον βραδινό (ώρα 21:30) χάσαμε από τον -πανίσχυρο- Πανιώνιο Ν.Σμύρνης με 79-37.

Στον αγώνα με τον Ιπποκρατη τα παιδιά προσπάθησαν, αλλά οι Καλής, Δρόσος και Κοντογιάννης (κορυφαίος) ήταν απελπιστικά μόνοι. Ο Ιπποκράτης δεν ξέφυγε στο σκορ σε κανένα σημείο του αγώνα, αλλά δεν απειλήθηκε κιόλας.

Δεκάλεπτα : 13-11, 37-31, 51-46, 68-61

Ιπποκράτης (Πλατέλλας Μιχάλης) : Τορα 18(1), Σαριδάκης 2, Νικολάου 11(1), Χοχλαστός, Δανατζής 2, Κολα, Γερογιάννης 22, Κατσαμούντης 2, Νασταχανίδης 6, Κανδυλάκης 2, Χατζηδαυίδ, Ζωγραφάκης 3

Α.Ε. Δικαίου (Χατζηδαυίδ) : Ζωίδης 4, Παπακωνσταντίνου 2, Κροτήρης 4, Καλής 18, Πουρτσίδης, Δρόσος 13(1), Παπανικολάου, Κοντογιάννης 20

Στον βραδινό αγώνα η ομάδα μας αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο σαν ίσος προς ίσο απέναντι σε μια σαφώς καλύτερη ομάδα. Το δίδυμο Καλή – Κοντογιάννη ήταν αποτελεσματικότατο στον τομέα των ριμπάουντ, έχοντας να αντιμετωπίσουν ψηλότερους αντιπάλους, δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα μας να τρέξει στον αιφνιδιασμό και να πετύχει εύκολους πόντους.

Το ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα της Ν.Σμύρνης μπροστά στο σκορ 40-31, αλλά αυτό ήταν το καλύτερο που μπορούσε να πετύχουν τα παιδιά μας. Με την αρχή του 3ου δεκαλέπτου φάνηκε καθαρά η διαφορά δύναμης, ύψους, εμπειρίας και εναλλακτικών λύσεων των δύο ομάδων και οι αντίπαλοι κυριολεκτικά έκαναν ότι ήθελαν στο παρκέ. Το επιμέρους σκορ στο 3ο δεκάλεπτο ήταν 17-2, ενώ στο 4ο ήταν 22-4.

Καλύτεροι από την ομάδα μας οι Κοντογιάννης, Ζωίδης και Καλής.

Δεκάλεπτα : 21-17, 40-31, 57-33, 79-37

Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. (Κωνσταντώνης / Καψοκέφαλος) : Λιπας 4, Καλομοιρης 2, Ψωμιάδης 19, Λασκαρης 2, Γεωργιάδης, Ταμπαρης 8, Κοκκαλης 6, Μελλισουργός, Γεωργόπουλος 7(1), Τσουρτος 14, Βρικος 5, Μαντης 10, Πολίτης 2, Γιαννόπουλος

Α.Ε. Δικαίου (Χατζηδαυίδ) : Ζωίδης 6(1), Γιαννούρης, Παπακωνσταντίνου, Κροτήρης 2, Καλής 4, Πουρτσίδης 4, Δρόσος 7, Παπανικολάου, Κάννης, Μαλλιάς, Κοντογιάννης 14, Γιακουμής, Παπακωνσταντίνου

Total Page Visits: 590 - Today Page Visits: 1