Έσπερος-Α.Ε.Δικαίου 66-45 (4η αγων.εφήβων 2022/2023)

Την 2η φετινή ήττα γνώρισε η ομάδα μας, χάνοντας από τον Έσπερο με σκορ 66-45.

Στο 1ο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τις δυο ομάδες συνεχώς κοντά στο σκορ, αλλά με βιαστικό, άναρχο παιχνίδι με πολλά λάθη, ενώ το ημίχρονο έκλεισε στο 30-26.

Στην αρχή του 3ου δεκαλέπτου με ένα σερί 6-0 των αντιπάλων βρεθήκαμε στο -10 (36-26). Σε εκείνο το σημείο επιθετικές λύσεις έδωσε ο Πάτροκλος Χατζηγιακουμής, ο οποίος με 7 συνεχόμενους πόντους έκανε το 41-33. Όμως, η κάκιστη περιφερειακή μας άμυνα με έφερε πίσω στο σκορ με 47-36 μετά από 30′ αγώνα.

Η κακή μας άμυνα συνεχίστηκε και στο 4ο μέρος, τα αμέτρητα χαμένα λέι απ στην επίθεσή μας και τα πολλά λάθη έφεραν την ήττα.

Την επόμενη αγωνιστική υποδεχόμαστε τον Ηρακλή 2000.

Δεκάλεπτα : 11-9, 30-26, 47-36, 66-45

Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Τζομάκας):  Τσαγγάρης Γιώργος 1 , Βησαρίτης Σεβαστός, Τρύπας Γιάννης 4 , Χατζηγιακουμής Πάτροκλος  9(1), Καραμήτσος Κων/νος,  Παπούλης Ανδρέας 2  , Δρόσος Σέργιος 12(2) , Καζηλιέρης Παναγιώτης  , Κουζούκας Δημήτρης  8 , Τζομαΐλης Θοδωρής 4, Βαρφάι Αιμιλιανο 5(1)

Total Page Visits: 568 - Today Page Visits: 1