Ηρακλής 2000 – Α.Ε. Δικαίου 35-71 (9η αγωνιστική – ανδρικό 2014/2015)

Μία ακόμα εύκολη νίκη για την ομάδα μας σήμερα, που νίκησε 35-71 τον Ηρακλή 2000, για την 9η αγωνιστική.

Από την αρχή του παιχνιδιού δεν αφήσαμε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο και με κορυφαίους στο “τρέξιμο” τους Δρόσο και Γεωργαδάκη βγάλαμε αρκετούς αιφνιδιασμούς και η διαφορά συνεχώς αυξανόταν.

Ο Δημήτρης Τζομάκας είχε την ευκαιρία να ξεκουράσει αρκετά τον Γιώργο Τρύπα  που επανέκαμψε μετά τον τραυματισμό του, αλλά είχε και τους Γεωργαδάκη & Τριτσάρη Π. να “κυριαρχούν” στην μάχη των ριμπάουντ. Μάλιστα οι 2 τελευταίοι πέτυχαν double-double από το 3ο δεκάλεπτο !!!

Οι αρκετές απουσίες (Ζώγας τροχαίο, Τριτσάρης Αντ. επαγγελματικές υποχρεώσεις και ο Τσατσούλης  που ντύνεται “γαμπρός”), έδωσαν την ευκαιρία στους “πιτσιρικάδες” Ταάμπαλλα Β., Χατζηφιλίππου, Λάμπρου, Καραθωμά Π., να αγωνιστούν αρκετά λεπτά ! Εκτός 12αδας έμειναν Ζώγας, Τριτσάρης Αντ., Τσατσούλης, ενώ δεν αγωνίστηκε ο  Αντωνόπουλος

Η νίκη αφιερώθηκε στον Δημήτρη Τζομάκα για τα αυριανά του γενέθλια !

Υ.Γ. Την 1η του εμφάνιση με την ανδρική μας ομάδα, έκανε ο πιτσιρικάς Πέτρος Καραθωμάς (γεν.2001)

Δεκάλεπτα: 8-22, 19-42, 23-61, 35-71

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Δρόσος Ζ. 4, Ταάμπαλλας Β., Καραθωμάς Π., Τρύπας 9(3), Χατζηφιλίππου, Κοντογιάννης 8, Γεωργαδάκης 14(1), Τριτσάρης Π. 25(3), Λάμπρου 5, Χατζηγιακουμής 4, Σοφός 2

Total Page Visits: 505 - Today Page Visits: 1