Αίολος Κεφάλου-Α.Ε. Δικαίου 62-74 (3η αγωνιστική ανδρικό 2015/2016)

Έστω και δύσκολα, η ομάδα μας έκανε το 3/3 στο φετινό πρωτάθλημα, νικώντας 74-62 τον Αίολο.

Πραγματοποιώντας την -σίγουρα- χειρότερη εμφάνιση της τελευταίας 2ετίας, η ομάδα μας ήταν εμφανώς εκτός ρυθμού, πολύ άστοχη στην επίθεση και με “χαλαρή” άμυνα.

Η αρχική 5αδα ήταν οι Δρόσος , Τρύπας , Τριτσάρης , Γεωργαδάκης, Παμπρής. Η κακή μας άμυνα και η αστοχία μας στην επίθεση, έδωσε την ευκαιρία στους αντιπάλους μας να είναι κοντά στο σκορ (15-16 το δεκάλεπτο και 30-38 το ημίχρονο). Μάλιστα στο 3ο δεκάλεπτο βρεθήκαμε και στο -3 (54-51), αλλά κάπου εκεί “μίλησε” ο Γιώργος Τρύπας με 4 συνολικά 3ποντα και προσωπικές ενέργειες, έδωσε την νίκη στην ομάδα μας.

Εκτός 12αδας ήταν ο τραυματίας Χατζηγιακουμής

Υ.Γ. Στον σημερινό αγώνα έγινε η παρουσίαση του νέου χορηγού της ομάδας μας, των ξενοδοχείων Gaia. Εκ μέρους της διοίκησης της Α.Ε.Δικαίου, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον Ομιλο Gaia για την συνεισφορά του στο έργο του σωματείου μας !

Δεκάλεπτα: 15-16, 30-38, 52-51, 62-74

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Δρόσος 6(1), Τσάμπαλλας, Τρύπας 22(4), Γεωργαδάκης 7, Τριτσάρης Π. 7(1), Λάμπρου 2, Παρβαντώνης 12(2), Παμπρής 13, Κατσούβας 5

Total Page Visits: 489 - Today Page Visits: 1