αγώνες κορασιδων σεζόν 2009/2010

25 Οκτωβρίου 2009

Η ομάδα μας έχασε 66-63 από την ΕΑΚΑ, παρ’ότι πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση.

Οι σκορερς της ομάδας της Κασσιανής Παπαδοπούλου ήταν :

Γιαννούλη Διονυσία 6, Χανή Χριστίνα 16, Γούναρη Δανάη 29(1), Χαυλή Φρόσω 6, Κουκούλα Κωνσταντίνα 2, Λαθρίδη Βίκυ 4, Κατσα Φατμα

Επόμενο παιχνίδι της ομάδας μας, είναι εντός έδρας με αντίπαλο τον Ηρακλή 2000.

Τετάρτη, 25 Νοεμβρίου 2009

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχαν σήμερα το απόγευμα οι κορασίδες της ομάδας μας, νικώντας στο Πυλί τον Ηρακλή 2000 με σκορ 31-20.

Οι παίκτριες της Κασσιανής Παπαδοπούλου ξεκίνησαν μουδιασμένα το παιχνίδι και οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την ευκαιρία να προηγηθούν με 0-4. Αυτή ήταν και η τελευταία φορά που η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ, μιας και μετά το ταιμ-αουτ που κάλεσε η προπονήτρια της ομάδας μας, κάναμε ένα σερί 6-0, για να κλείσει το δεκάλεπτο με 6-6. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι “μικρές” μας πάτησαν γκάζι και με πρωταγωνίστρια την μαχητικότατη Δανάη Γούναρη πήραμε μια διαφορά 9 πόντων (19-10).

Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε όπως ακριβώς τελείωσε το 1ο, με την ομάδα μας μπροστά στο σκορ και η πιεστική άμυνά μας, είχε σαν αποτέλεσμα να δεχθούμε μόλις 2 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο. Στο ίδιο μοτίβο και το τελευταίο δεκάλεπτο, και η κόρνα της λήξης βρήκε τις παίκτριες αλλά και τον πολύ κόσμο στην κερκίδα να πανηγυρίζει το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα για φέτος.

Επόμενο παιχνίδι της ομάδας μας το Σάββατο το απόγευμα στις 18:30 στο κλειστό της Κω, με αντίπαλο τον Ιπποκράτη.

Δεκάλεπτα: 6-6, 19-10, 25-12, 31-20

Α.Ε. Δικαίου(Παπαδοπούλου): Χαυλή Αθηνά, Κάτσα 2, Γούναρη Δανάη 14, Λαθρίδη, Χανή, Γιαννούλη 7, Χαυλή Φρόσω 2, Καρπούζη, Γούναρη Αριάδνη, Κουκούλα 6
Ηρακλής 2000 (Σαράγια): Παπαηλία, Χατζηγιακουμή, Νικολένδρη, Ψύρη, Μεταξωτου, Ντέλιου, Γερασκλή, Ιωαννίδου, Νικολέττου, Μπίλλη, Μπασια

Σάββατο, 05 Δεκεμβρίου 2009

Την ήττα γνώρισαν σήμερα το απόγευμα οι κορασίδες της ομάδας μας, χάνοντας από τον Ιπποκράτη με 59-26.

Οι παίκτριες της Κασσιανής Παπαδοπούλου έκαναν το χειρότερο φετινό τους παιχνίδι, ξεκινώντας πολύ άσχημα το παιχνίδι με μόλις 1 πόντο στο 1ο δεκάλεπτο (με 1/8 βολές !). Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι “μικρές” μας ισορρόπησαν λίγο την κατάσταση, βρίσκοντας τρόπους για κάποια εύκολα καλάθια.

Όμως, με την έναρξη του 3ου δεκαλέπτου είχαμε τον τραυματισμό της Δανάης Γούναρη (που μέχρι εκείνη την στιγμή είχε 6 κλεψίματα!) και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα ένα μεγάλο -αρνητικό- σερί για την ομάδα μας, μιας και δεν πέτυχε ούτε ένα πόντο σε ολόκληρο το δεκάλεπτο….

Η πλάστιγγα είχε ήδη αρχίσει να κλίνει προς τον Ιπποκράτη και το 4ο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα….

Δεκάλεπτα: 15-1, 29-16, 51-16, 59-26

Α.Ε. Δικαίου(Παπαδοπούλου): Χαυλή Αθηνά, Κάτσα, Γούναρη Δανάη 8, Λαθρίδη, Χανή 1, Γιαννούλη 2, Κουκούλα 4, Χαυλή Φρόσω 11, Γούναρη Αριάδνη

Το παιχνίδι ήταν άνευ βαθμολογικής σημασίας και αυτό έδωσε την δυνατότητα στην Κασσιανή Παπαδοπούλου να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής στις παίχτριές της, οι οποίες έπαιξαν χωρίς άγχος. Από την ομάδα μας ξεχώρισαν η Δανάη Γούναρη και η Διονυσία Γιαννούλη.

Δεκάλεπτα: 9-20, 21-38, 33-49, 38-65

Α.Ε. Δικαίου(Παπαδοπούλου): Χαυλή Αθηνά 8, Κάτσα Φάτμα 2, Γούναρη Δανάη 13, Λαθρίδη Βίκυ, Χανή Χριστίνα 6, Γιαννούλη Διονυσία 9, Χαυλή Φρόσω, Πασενίδη Αλίκη, Σαρκα Ωραία

Ιπποκράτης (Καπερώνης): Σμαραγδάκη, Παγώνη, Χατζηδημήτρη, Καμπούρη, Γούναρη, Φώτη, Γαβριηλίδου, Σταμόγλου