Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Δρόσου Μ., Ρούφα, Δρόσου Ε. 12, Κοντού 4, Χριστοφή, Θεοδωρίδου, Φλάσκου, Ήλιου, Φραζή 13, Τσαμπουνιάρη 5, Παπασεβαστού 3

Δεκάλεπτα: 6-7, 10-15, 13-28, 19-31

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Δρόσου Α. 6, Κοντού 4, Χριστοφή 2, Φραζή 4, Τσαμπουνιάρη 1, Παπασεβαστού 2, Ήλιου, Δρόσου Μ., Φλάσκου, Θεοδωρίδου, Ρούφα

Σάββατο, 14 Φεβρουαρίου 2015

Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες μας, χάνοντας από τον Ηρακλη 2000 με σκορ 59-48.

Παρ’ότι η ομάδα μας παρουσιάστηκε χωρίς την Φιλοθέη Φραζή και την Νικολέτα Φλάσκου, τα υπόλοιπα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα έδειξαν πολύ καλό πρόσωπο, και η κακή άμυνα πάνω στο αντίπαλο play-maker, μας στέρησε την νίκη.

Δεκάλεπτα: 18-13, 31-17, 44-33, 59-48

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Θωμαδάκη, Ρούφα,  Δρόσου Ε. 12, Κοντού 12, Κουκουλα, Χριστοφή 6, Θεοδωρίδου 2, Χατζηδαυίδ, Δρόσου Μ., Τσαμπουνιάρη 6, Παπασεβαστού 10(2), Ηλιου

Σάββατο, 06 Δεκεμβρίου 2014

Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες μας, χάνοντας από τον Ιπποκράτη με σκορ 66-34.

Τα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα και μόνο στο 1ο δεκάλεπτο βρέθηκαν κοντά στο σκορ.

Δεκάλεπτα: 8-9, 26-19, 50-24, 66-34

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Θωμαδάκη 2, Ρούφα,  Δρόσου Ε. 7, Κοντού 7, Χριστοφή 4, Θεοδωρίδου, Φλάσκου 5, Δρόσου Μ., Κουκουλα, Φραζή 4, Τσαμπουνιάρη 3, Παπασεβαστού 2

Σάββατο, 22 Νοεμβρίου 2014

Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες μας, χάνοντας από τον Ηρακλή 2000, με σκορ 31-44.

Το τσουχτερό κρύο στο ανοιχτό γήπεδο Πυλίου, δεν φάνηκε να επηρεάζει τα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα που μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν 10-6 στο δεκάλεπτο, με την Φιλοθέη Φραζή να έχει πετύχει τους 6 από αυτούς. Οι αντίπαλοι -πιο έμπειρη ομάδα γαρ- ισορρόπησαν το παιχνίδι και προηγήθηκαν στο ημίχρονο 15-21.

Στην επανάληψη πλησιάσαμε το σκορ μέχρι το -7, αλλά χωρίς να καταφέρουμε κάτι καλύτερο. Πάντως, ο Δημήτρης Τζομάκας έμεινε αρκετά ικανοποιημένος από τις προσπάθειες των κοριτσιών, που -ας μην το ξεχνάμε- στην πλειοψηφία τους είναι 1-2 χρόνια μικρότερες από την κατηγορία των κορασίδων.

Δεκάλεπτα: 10-6, 15-21, 22-38, 31-44

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Θωμαδάκη, Δρόσου Ε. 4, Κοντού 5, Χριστοφή 4, Θεοδωρίδου, Φλάσκου, Δρόσου Μ., Ήλιου, Φραζή 16, Τσαμπουνιάρη 2, Παπασεβαστού

Total Page Visits: 454 - Today Page Visits: 1