Α.Ε. Δικαίου-Ηρακλής 2000 54-33 (παγκορασίδες-5η αγων.2017/2018)

Την 4η φετινή νίκη πέτυχε η ομάδα μας, νικώντας εύκολα τον Ηρακλή 2000 με σκορ 54-33.

Το ματς κρίθηκε νωρίς, μιας και μόλις στο 1ο δεκάλεπτο τα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα προηγήθηκαν με 15-4 και +19 (31-12) στο ημίχρονο, έχοντας πάντως χάσει πάρα πολλά εύκολα καλάθια……

Ο Δημήτρης Τζομάκας μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες και είδε τις Βαλάντω Τσαούση και Τάνια Ψαρού να πετυχαίνουν 17 και 18 πόντους αντίστοιχα.

Επόμενο παιχνίδι, εντός έδρας με την Ακαδημία Καλύμνου.

Υ.Γ. Εκτός 12αδας σημερα ήταν η Θεοδώρα Σκαρτάδου , η Καρπούζη Μαρία και η Φωτεινή Πάντου.

Δεκάλεπτα: 15-4, 31-12, 48-22, 54-33Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Ξενίκα Κατερίνα ,Μαριέττα Πιτταρά  , Δρόσου Βασιλική  , Δρόσου Στεργία   ,  Μπότσι Αλεξάνδρα  9 , Χατζηδαυίδ Ανθή 2, Παναγιωτοπούλου Δήμητρα 4, Παπασεβαστού Γεωργία , Χατζηκαλύμνιου Μαίρη 4,  Τσαούση Βαλάντω 17,  Ψαρού Τάνια 18

Total Page Visits: 545 - Today Page Visits: 1