Ιπποκράτης-Α.Ε. Δικαίου 40-37 (παγκορασίδες-4η αγων.2017/2018)

Την 1η φετινή ήττα γνώρισε η ομάδα μας, χάνοντας από τον Ιπποκράτη με σκορ 40-37.

Στην αρχή του αγώνα προηγηθηκαμε 0-6 για να κλείσει το 1ο δεκάλεπτο 14-13. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα προηγήθηκαν με +7(17-24 στα 2′ για το ημίχρονο) και πήγαμε στα αποδυτήρια στο +8 (18-26).

Στο 2ο ημίχρονο ένα επιθετικό “Μπλάκ άουτ” 6 λεπτών, επέτρεψε στους αντιπάλους να μειώσουν στο 31-32. Μόλις 5′ για το τέλος η Ψαρού έκανε το 31-34, αλλά στο τέλος πολλά λάθη έφεραν την ήττα.

Επόμενο παιχνίδι, εντός έδρας με τον Ηρακλή 2000.