Ιπποκράτης-Α.Ε.Δικαίου 65-69(4η αγων. παιδικού 2017/2018)

Την 1η φετινή νίκη πέτυχε η ομάδα μας  νικώντας εκτός έδρας τον Ιπποκράτη με 65-69.

Στο 1ο ημίχρονο με πολύ κακή περιφερειακή άμυνα (δεχθήκαμε 8 τρίποντα!) βρισκόμασταν συνεχώς πίσω στο σκορ, ενώ και στην επίθεση χάσαμε πολλά εύκολα λέι απ….

Στο 3ο δεκάλεπτο ισορροπήσαμε το παιχνίδι (15-15 το επί μέρους σκορ), ενώ στο 4ο δεκάλεπτο αυξήσαμε την πίεση, κάναμε αρκετά κλεψίματα και μειώσαμε 57-53. Με τους Βασιλείου και Χατζηγιακουμή σε καλή μέρα στην επίθεση (πέτυχαν τους 29 από τους 33 τελευταίους πόντους της ομάδας μας) καταφέραμε να περάσουμε μπροστά στο σκορ και να κατακτήσουμε την νίκη.

* Αγωνιστική δράση για το παιδικό μας μετά από -σχεδόν 2 μήνες (14/10/2017 η προηγούμενη αγωνιστική)….

** Το ματς τελείωσε μετά τα μεσάνυχτα, καθώς ξεκίνησε 22:10 (αντί για 21::00) καθώς ο αγώνας βόλεϋ που προηγήθηκε καθυστέρησε να λήξει.

Δεκάλεπτα: 22-20, 38-30, 53-45, 65-69

Α.Ε. Δικαίου (Δρόσος Ζ.):  Παρασλαρίδης, Μάμμης 2, Εψιμάρης 2,   Κοντός 1, Καπογιαννάτος, Χατζηγιακουμής 24(1), Βουδούρης 12(2), Βασιλείου 24, Βραχνάς, Ζερβός  2, Κοσσαρης , Μαρίνος 2

Total Page Visits: 538 - Today Page Visits: 1