Α.Ε. Δικαίου – Ιπποκράτης 42-47 (παγκορασίδες-9η αγων.2017/2018)

Την ευκαιρία να ανέβουν στην 1η θέση της βαθμολογίας έχασαν οι παγκορασίδες μας, μετά την ήττα από τον Ιπποκράτη με 42-47.

Τα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα προηγήθηκαν με 8-6 στο δεκάλεπτο, αλλά οι πολλές άστοχες βολές και αρκετά χαμένα εύκολα λέι-απ, έφεραν το 15-16 του ημιχρόνου.

Στο 3ο δεκάλεπτο η κάκιστη περιφερειακή μας άμυνα επέτρεψε στους αντιπάλους να πάρουν διψήφια διαφορά, ενώ σημαντικό ρόλο στην ήττα, έπαιξε και το τραυματισμός της Αλεξάνδρας Μπότσι στο 25′, που μέχρι εκείνο το σημείο ήταν από τις καλύτερες της ομάδας μας.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, τα κορίτσια του  Δημήτρη Τζομάκα προσπάθησαν να κάνουν την ολική επαναφορά, πετυχαίνοντας 21 πόντους, όσους δηλαδή είχαν πετύχει στα προηγούμενα 30′, αλλά δεν τα κατάφεραν.

Επόμενο παιχνίδι, το αναβληθέν της 4ης αγωνιστικής με την ΕΑΚΑ στην Κάλυμνο.

Δεκάλεπτα: 8-6, 15-16, 21-33, 42-47Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Μαριέττα Πιτταρά   , Δρόσου Στεργία  4 ,  Μπότσι Αλεξάνδρα  8 , Χατζηδαυίδ Ανθή 5, Παναγιωτοπούλου Δήμητρα 4, Παπασεβαστού Γεωργία , Χατζηκαλύμνιου Μαίρη 2,  Ψαρού Τάνια 7, Δρόσου Βασιλική , Τσαούση Βαλάντω 12

Total Page Visits: 485 - Today Page Visits: 1