Καλυμνιακός – Α.Ε. Δικαίου 45-62 (3η αγων. παίδων 2016/2017)

To 2/2 στο φετινό πρωτάθλημα έκανε η ομάδα μας νικώντας τον Καλυμνιακό με σκορ 45-62.

Τα παιδιά του Δημήτρη Τζομάκα “ζορίστηκαν” στο 1ο δεκάλεπτο (11-15), αλλά στην συνέχεια ανέβασαν την απόδοσή τους και το ημίχρονο έκλεισε στο +15 (21-36). Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου η διαφορά έφτασε στο +22, παρ΄ότι ο Αντώνης Ξενίκας και ο Πέτρος Καραθωμάς δεν αγωνίστηκαν καθόλου στο 3ο δεκάλεπτο !!! Το κενό τους κάλυψαν επάξια ο Κων/νος Πανάτος, ο Διονύσης Χατζηγιακουμής και ο Αλέξανδρος Ψωμαδάκης που βοήθησαν πολύ στην επίθεση.

Το 4ο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με την ομάδα μας να συνεχίζει αήττητη.

Δεκάλεπτα: 11-15, 21-36, 32-53, 45-62

Α.Ε. Δικαίου( Τζομάκας): Ξενίκας 3, Κοντός, Χριστοφής 3(1), Καραθωμάς Π. 31(2), Χατζηγιακουμής Δ. 7(1), Πανάτος 6(2), Βασιλείου, Μαρίνος Ν., Τσάνι 2, Ψωμαδάκης 6, Ματθαίος 4

Total Page Visits: 493 - Today Page Visits: 1