Αίολος Κεφάλου – Α.Ε. Δικαίου 52- 58 (ανδρικό 2010/2011)

Την 5η φετινή νίκη πέτυχε η ομάδα μας νικώντας -δύσκολα- τον Αίολο Κεφάλου με σκορ 52-58. Η ομάδα μας δεν είχε καλή απόδοση και το πολύ κακό ξεκίνημα βρεθήκαμε πίσω στο σκορ 15-8 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στην συνέχεια ανέλαβε δράση ο Βαγγέλης Τσιαφίτσας που με πολύ καλή άμυνα, πολλά κλεψίματα και 10 πόντους “ξύπνησε” την ομάδα και το ημίχρονο έκλεισε στο +6 (23-29).

Στο 2ο ημίχρονο τα πολλά άστοχα σουτ που είχαμε, δεν μας έδωσαν την δυνατότητα να πάρουμε μια διαφορά ασφαλείας και το ματς κύλησε έτσι μέχρι το τέλος. Μελανό σημείο του αγώνα, η αποβολή στο 4ο δεκάλπετο του προπονητή μας Γιάννη Παπούλη με 2η τεχνική ποινή, μετά από έντονες -αλλά δικαιολογημένες- διαμαρτυρίες προς τους διαιτητές….

Με την νίκη αυτή, η ομάδα μας πέρασε -προσωρινά- στην 1η θέση της βαθμολογίας, μιας και την επόμενη αγωνιστική θα εκτίσουμε το ρεπό του 2ου γύρου.

Δεκάλεπτα : 15-8, 23-29, 33-44, 52-58

Αίολος Κεφάλου (Πολίτης): Μπέζας, Σάζαλης Α., Σάζαλης Δ., Σάζαλης Ι., Παπαντωνίου Β.,Παπαντωνίου Ε., Παπουλάκος, Τσατσακλάς, Αλεξανδρής, Μάμαλης, Κωστόπουλος

Α.Ε. Δικαίου (Παπούλης): Τσιαφίτσας 15, Τερζόγλου 4, Τρύπας 18, Αντωνόπουλος 19, Μάμος , Καλής, Κολέσης , Μανώλας 2, Δρόσος Μιχ., Κροτήρης Πάρης

Total Page Visits: 546 - Today Page Visits: 1