Α.Ε. Δικαίου – Ιπποκράτης 48-57 (παιδικό 2010/2011)

Έγινε -επιτέλους- σήμερα το παιχνίδι για το παιδικό πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Ιπποκράτη (είχε αναβληθεί 3 φορές λόγω κακοκαιρίας) με την ομάδα μας να γνωρίζει την ήττα με σκορ 48-57.

Στο πρώτο ημίχρονο οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (11-11 το δεκάλεπτο και 24-25 το ημίχρονο), με πρωταγωνιστές στην επίθεση της ομάδας μας τους Δρόσο και Κρωτήρη. Στο 2ο ημίχρονο οι αντίπαλοι πήραν μια διαφορά 7-10 πόντων που την κράτησαν μέχρι το τέλος.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην αστοχία των παιχτών μας, ιδιαιτέρα στις βολές είχαμε ποσοστό 41,9% (13/31), στα πολλά λάθη (16) και στα φάουλ που γρήγορα φορτώθηκαν οι ψηλοί μας Παπανικολάου & Θεοδώρου.

Τα ομαδικά στατιστικά για τα παιδιά του Πάρη Χατζηδαυίδ: 13/31 βολές, 16/46 2ποντα, 1/14 3ποντα, 34 ριμπάουντ (23 αμυντ./11 επιθετικά), 16 λάθη, 3 ασίστ, 10 κλεψίματα, 1 κόψιμο)

Δεκάλεπτα : 11-11, 24-25, 34-43, 48-57

Α.Ε Δικαίου (Χατζηδαυίδ) : Χάρης Παπανικολάου 2 (1/5 2ποντα, 3 αμ.ριμπ, 4 επιθ ριμπ, 1 κόψιμο), Κώστας Θεοδώρου 7 (1/2 βολές, 3/4 2ποντα, 0/2 3ποντα, 8 αμ.ριμπ, 2 επιθ ριμπ, 1 κλέψ, 4 λάθη), Μιχάλης Δρόσος 18 (6/10 βολές, 6/17 2ποντα, 0/5 3ποντα, 5 ριμπ, 1 ασίστ, 2 κλεψ, 1 λάθος), Αφεντούλης Κάνης (0/6 2ποντα, 7 ριμπ, 1 κλέψιμο, 1 λάθος), Πάρης Κρωτήρης 18 (5/16 βολές, 5/11 2ποντα, 1/7 3ποντα, 3 ριμπ, 4 κλεψίματα, 1 ασίστ, 8 λάθη), Γιάννης Πιπέρης (1 ασίστ), Τάσος Γιαννούρης 3 (1/3 βολές, 1/3 2ποντα, 2 ριμπ, 2 λάθη, 2 κλεψίματα)

Ιπποκράτης (Πλατέλλας): Χατζηνικολάου, Πολίτης, Ζωγραφάκης, Γεωργακόπουλος, Μεταξωτός, Νικολάου, Σφακιανός, Τσατσαρώνης, Χόνδρος, Χατζηδαυίδ, Μαστροπέτρος, Αυγουλάς

Total Page Visits: 573 - Today Page Visits: 1