Α.Ε. Δικαίου – Ηρακλής 2000 58-44 (παιδικό 2010/2011)

Την 2η φετινή νίκη πέτυχε σήμερα το μεσημέρι η παιδική μας ομάδα, νικώντας τον Ηρακλή 2000 με σκορ 58-44. Το παιχνίδι -που ήταν στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής- είχε αναβληθεί ήδη 3 φορές λόγω κακοκαιρίας, ενώ και σήμερα το κρύο στο ανοιχτό του Ζηπαρίου ήταν τσουχτερό….

Η αρχική 5αδα μας αποτέλεσαν οι : Κροτήρης, Δρόσος, Παπανικολάου, Θεοδώρου και Κάνης. Με τις δυο ομάδες κοντά στο σκορ για 20 λεπτά, φάνηκε πως θα έχουμε ντέρμπι. Το σκορ το δείχνει αυτό : 12-11 στο δεκάλεπτο και 26-24 στο ημίχρονο, με τον Πάρη Χατζηδαυίδ να έχει τον Μιχάλη Δρόσο σε πολύ καλή μέρα, μιας και πέτυχε σε αυτό το διάστημα 18 πόντους (από τους 26 της ομάδας μας).

Στο 3ο δεκάλεπτο η πολύ καλή άμυνα, μας έδωσε μια διαφορά ασφαλείας (+18), μιας και το επί μέρους σκορ ήταν 24-8,ενώ την σκυτάλη στο σκορ πήρε ο Πάρης Κροτήρης. Το 4ο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και το τελικό 58-44 κρίνεται δίκαιο.

Δεκάλεπτα : 12-11, 26-24, 50-32, 58-44

Α.Ε Δικαίου (Χατζηδαυίδ) : Χάρης Παπανικολάου 6, Κώστας Θεοδώρου 8, Μιχάλης Δρόσος 20, Γιώργος Πουρτσίδης, Αφεντούλης Κάνης 2, Πάρης Κροτήρης 12, Πιπέρης 2, Μάρκου 2, Χρήστος Δεπασκουάλ 4, Λάμπρου 2

Ηρακλής 2000 (Τζομάκας): Διαμαντής 4, Παναγιώτου 2, Τορη 8, Χατζησεβαστός, Ντινώρης 2, Πεχλιβανίδης 24, Μωραϊτης 4

Total Page Visits: 610 - Today Page Visits: 1