Α.Ε. Δικαίου – ΕΑΚΑ 67-38 (παιδικό 2010/2011)

Την 2η φετινή νίκη (και 5 στις τελευταίες 6 αναμετρήσεις) απέναντι στην Ε.Α.ΚΑ. , πέτυχε σήμερα το πρωί η παιδική μας ομάδα με σκορ 67-38. Οι παίχτες μας φάνηκαν να επηρεάζονται από την -άδικη- αποβολή του προπονητή μας Γάννη Παπούλη μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα, από μια φάση που δεν προμήνυε όχι αποβολή, αλλά ούτε καν παρατήρηση από τους διαιτητές, καθώς ο coach φώναζε προς τους παίχτες του…..Ετσι, συνέχισε να κοουτσάρει…..έξω από τα κάγκελα του γηπέδου (φώτο)

Το δεκάλεπτο έκλεισε με 14-11, αλλά με το ξεκίνημα του 2ου δεκαλέπτου η πιεστική άμυνα απέδωσε και με 5 συνεχείς αιφνιδιασμούς και σερί 10-0, πήραμε μια διαφορά +9 (24-13), που από εκείνο το σημείο και μετά, έμελε να αυξάνει συνεχώς : 36-19 το ημίχρονο και 53-28 το 3ο δεκάλεπτο, με πρωταγωνιστές στην επίθεση τους -συνήθεις ύποπτους- Μιχάλη Δρόσο και Πάρη Κρωτήρη.

Στο 4ο δεκάλεπτο δόθηκε η ευκαιρία να αγωνιστούν και οι πιο μικροί σε ηλικία παίχτες (Πιπέρης, Μάρκου, Λάμπρου και τα αδέρφια Δεπασκουάλ) και το τελικό 67-38 ήρθε φυσιολογικά.