Φοίβος – Α.Ε. Δικαίου 57-52 (1η αγων. παιδικού 2017/2018)

Με ήττα ξεκίνησε το παιδικό πρωτάθλημα η ομάδα μας, χάνοντας από τον Φοίβο με σκορ 57-52.

Τα παιδιά του Ζαφείρη Δρόσου ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και με πρωταγωνιστή στην επίθεση τον Διονύση Χατζηγιακουμή, κλείσαμε το δεκάλεπτο στο +2 (12-14).  Στο 2ο δεκάλεπτο ανέλαβαν δράση οι Βουδούρης και Κοντός, αλλά οι κάκιστες επιστροφές μας στην άμυνα, επέτρεψαν στους αντιπάλους να πετύχουν εύκολους πόντους και να βρεθούμε στο -10 (31-21). Με 2 τρίποντα των Χατζηγιακουμή και Βουδούρη μειώσαμε και το ημίχρονο έκλεισε στο -3 (34-31).

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν….καταστροφικό, μιας και ήταν το χειρότερο σημείο του αγώνα για την ομάδα μας, αφού με την πολύ κακή άμυνά μας βρεθήκαμε στο -15 (50-35). Στο 4ο δεκάλεπτο, σφίξαμε την άμυνα (εκεί πρωταγωνιστής ο Ζερβός) και με κλεψίματα και αιφνιδιασμούς μειώσαμε στο 54-52. Στα 55” πριν την λήξη, όταν ο Νικος Βασιλείου έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, ενώ στην συνέχεια αστοχήσαμε σε 2 επιθέσεις σε σουτ 3 πόντων.

Δεκάλεπτα: 12-14, 34-31, 50-35, 57-52

Α.Ε. Δικαίου (Δρόσος Ζ.):  Παρασλαρίδης, Μάμμης, Εψιμάρης 1, Κοντός 8, Καπογιαννάτος, Χατζηγιακουμής 14(1), Βουδούρης 15(2), Βασιλείου 7, Βραχνάς, Ζερβός 3, Κοσσαρης 2, Μαρίνος 2

Total Page Visits: 548 - Today Page Visits: 1